وزارت خارجه کره‌شمالی گزارش دیده‌بان حقوق‌بشر را محکوم کرد

سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه کره‌شمالی گفت که مسائل مطرح شده در گزارش تنها یک کپی برداری از اتهام‌های بی‌پایه و اساس آمریکا علیه این کشور است، و این گزارش ماهیت واقعی و کثیف افراد تحت اختیار آمریکا در پوشش حقوق بشر را آشکار می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه کره‌شمالی گزارش دیده‌بان حقوق‌بشر سازمان‌ ملل را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از یونهاپ، سخنگوی وزارت خارجه کره‌شمالی گزارش «مارزوکی داروسمان» دیده‌بان حقوق‌بشر سازمان‌ ملل درباره «کیم جونگ‌ اون» رهبر این کشور را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه کره‌شمالی گفت که مسائل مطرح شده در گزارش تنها یک کپی‌برداری از اتهام‌های بی‌پایه و اساس آمریکا علیه این کشور است و این گزارش ماهیت واقعی و کثیف افراد تحت اختیار آمریکا در پوشش حقوق بشر را آشکار می‌کند.

وی افزود که داروسمان با گزارش خود تلاش کرد تا شان و مرتبه رهبر کره‌شمالی را لکه‌دار کند، اما رهبر این کشور مورد اعتماد کامل مردم و نیروهای نظامی آن است.

دیده‌بان حقوق‌بشر سازمان‌ملل با اشاره به شرایط بسیار وخیم حقوق ‌بشر در کره شمالی، گفت که رهبر این کشور باید صحنه سیاست را ترک کند.

داروسمان گفت که آزادسازی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار زندانی سیاسی کره‌شمالی باید برای سازمان ملل در اولویت قرار داشته باشد و این اقدام تنها زمانی امکان‌پذیر است که خانواده کیم به طور کامل از صحنه سیاست این کشور کنار گذاشته شوند.

وی اضافه کرد که در گزارش ۳۷۲ صفحه‌ای که در دسامبر گذشته به اجلاس عمومی سازمان‌ملل تسلیم شد، کمیسیون تحقیق این سازمان توانست انواع شواهد نقض حقوق‌ بشر را که در جریان بررسی‌های سال گذشته میلادی به دست آورده است، به کیم نسبت دهد.

کد N717076