موگرینی: رویکرد ما به درگیری اسرائیل و فلسطین نیازمند بازنگری کلی است

سیاسی

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) در خصوص مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل گفت، کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه امروز نشستی فوری در مونیخ برگزار می‌کند و هدف آن احیای روند مذاکرات صلح است.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) در خصوص مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل گفت، کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه امروز نشستی فوری در مونیخ برگزار می‌کند و هدف آن احیای روند مذاکرات صلح است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، یان الیاسون، معاون دبیرکل سازمان ملل و فدریکا موگرینی به عنوان رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا که همگی عضو کمیته چهارجانبه هستند و هم‌اکنون نیز در مونیخ حضور دارند، در نشست مذکور شرکت خواهند کرد.

فدریکا موگرینی در جریان کنفرانس خبری خود گفت: ما نیازمند بازنگری جمعی در رویکرد کلی خود به درگیری اسرائیل و فلسطین هستیم. کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه برای از سرگیری روند صلح آماده است.

رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا همچنین در دیدار با وزیر خارجه مصر بر حمایت این اتحادیه از مصر در مقابله با تروریسم تاکید کرد.

سامح شکری، وزیر خارجه مصر در ادامه دیدارهای خود با مسئولان بین‌المللی که در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کرده‌اند با فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا دیدار و درباره روابط دو جانبه مصر با اتحادیه اروپا، راه‌های تقویت و گسترش این روابط در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی گفت‌وگو کرد.

همچنین وزیر خارجه مصر در این دیدار اقداماتی که در حال حاضر برای برگزاری انتخابات پارلمانی و پایان اجرای نقشه راه این کشور در دست انجام است و مقدمات برگزاری کنفرانس اقتصادی شرم الشیخ را بررسی کرد.

هدف مصر از برگزاری این کنفرانس افزایش سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای به حرکت درآوردن چرخه اقتصادی و افزایش فرصت‌های شغلی برای جوانان است.

سخنگوی وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: موگرینی در دیدار با شکری بر حمایت اتحادیه اروپا از مصر به ویژه در مورد گام‌های مهمی که این کشور در مسیر اطلاعات اقتصادی برداشته تاکید کرد و با تقدیر از موضع‌گیری‌ سرسختانه مصر در مورد مقابله با تروریسم، بر حمایت این اتحادیه از مصر تاکید کرد.

شکری بر دیدگاه جامع مصر برای مقابله با تروریسم براساس برخورد با همه گروه‌های ترویستی تاکید کرد.

انتهای پیام

انتهای پیام

کد N717068