رییس سازمان بازرسی کل کشور:

سازمان بازرسی می‌تواند به همه نهادهای دولتی ورود یابد

سازمان بازرسي كل كشور

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه نمایندگان مقام معظم رهبری در استان‌ها ملجاء و پناهگاه مردم هستند، از نماینده ولی فقیه در استان ایلام خواست تا گزارشات مردمی را به سازمان بازرسی منعکس کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر سراج در جریان سفر به استان ایلام با حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی لطفی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: در سفرهایی که به استان‌ها دارم، تلاش می‌کنم اولین برنامه دیدار با ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در استان باشد؛ چرا که معتقدم روحانیت به خصوص نمایندگان مقام معظم رهبری در استان‌ها ملجاء و پناهگاه مردم هستند و از این جهت مردم مشکلات خود را بیشتر با این قشر در میان می‌گذارند. بر همین اساس از حضرتعالی می‌خواهم چنانچه گزارشی به دست شما رسید که نیاز است سازمان بازرسی ورود کند، آن را به نماینده سازمان بازرسی در استان منعکس کنید.

وی با اشاره به وظیفه سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: سازمان بازرسی در رابطه با همه نهادهای دولتی می‌تواند ورود پیدا کرده و اگر سوء جریانی وجود داشته باشد، اقدام لازم و قضایی انجام می‌گیرد. بنابراین از این جهت بر ارتباط سازمان بازرسی با دفاتر ائمه جمعه تاکید دارم تا با هماهنگی و تبادل اطلاعات بتوانیم مشکلات استان را برطرف کنیم.

سراج با بیان اینکه وضعیت پرونده‌های رسیدگی به فساد در این استان خیلی بد نیست، گفت: الحمدالله با هماهنگی که بین رئیس کل دادگستری و بازرسی و شورای دستگاه قضایی و سایر ادارات و در راس آن‌ها حضرتعالی وجود دارد، ان‌شاءالله بتوانیم با هماهنگی به مردم کمک کنیم و بتوانیم اوضاع و احوال این استان را هر چه بهتر سر و سامان دهیم.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین لطفی امام جمعه ایلام با تبریک ایام دهه فجر گفت: همان طور که شما بهتر می‌دانید سازمان بازرسی از مهمترین نهادهای کشور است. یک مسئولیت بسیار سنگین در پیشگیری از تخلفات مالی و صیانت از بیت المال دارد و از وظایف ذاتی این نهاد بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با اشاره به ریاست سراج بر سازمان بازرسی کل کشور، خاطرنشان کرد: در راس این سازمان شما منصوب شدید که سوابق درخشانی در مسئولیت‎های مختلف دارید و انتصاب شما با توجه به محاکمه عاملان فساد مالی 3 هزار میلیاردی و حکم قاطعی که صادر کردید، اقدام بسیار جالبی از سوی دستگاه قضایی بود.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی با بیان اینکه در استان ایلام تعامل و تفاهم بسیار خوبی بین دستگاه قضایی و بازرسی و استانداری وجود دارد، افزود: بحمدالله استان ایلام از نظر فساد از استان‌های کم مسئله است و فساد در این استان نسبت به استان‌های دیگر بسیار کم است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام تاکید کرد: امیدواریم سازمان بازرسی با دقت بیشتر و بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای از بیت‌المال صیانت کرده و از تخلفات جلوگیری کند و با قاطعیت وارد عمل شود.

امام جمعه ایلام مهمترین مسئله را پیشگیری دانست و گفت: پیشگیری اگر جدی گرفته شود، مفاسد مالی یا پیش نمی‌آید یا کمتر پیش می‌آید؛ پیشگیری مسئله مهمی است که هم رهبری نسبت به آن توجه دارد و هم دستگاه قضایی که ملجاء مردم است و اگر خدایی نخواسته در حق کسی ظلم و یا تجاوز شد، دستگاه قضایی با قاطعیت وارد عمل شده و به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند.

انتهای پیام

کد N716899