آیت‌الله علوی‌گرگانی:

نتیجه بی‌تفاوتی به انقلاب خسران و افسوس است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,دهه فجر,انقلاب اسلامي ايران

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان این‌که «مسئولین در حفظ و برکات انقلاب کوتاهی نکنند» گفت: نظام جمهوری اسلامی نسبت به نظام‌های دیگر در مسیر حق و ولایت است، بنابراین باید این مسیر را حفظ کرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان این‌که «مسئولین در حفظ و برکات انقلاب کوتاهی نکنند» گفت: نظام جمهوری اسلامی نسبت به نظام‌های دیگر در مسیر حق و ولایت است، بنابراین باید این مسیر را حفظ کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: دهه فجر و پیروزی انقلاب یادآور خاطرات، رشادت‌ها و دلاوری‌های مردان، زنان و جوانانی است که برای حفظ این انقلاب جان خود را فدا کرده‌اند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی به حضور نهاد روحانیت در ارگان‌ها اشاره کرد و افزود: حضور روحانیون در ارگان‌ها نشان دهنده این است که روحانیت در راس انقلاب و فرزندان انقلاب هستند و وظیفه دارند ابعاد مختلف انقلاب را به جامعه نشر دهند.

وی با بیان این‌که «سپاه، مولود انقلاب و از عوامل حفظ انقلاب از آسیب‌هاست» بیان کرد: دهه فجر دهه روحانیت است، باید روحانیت با تمام وجود به این دهه اهمیت بدهد و به نشر آثار و برکات انقلاب اقدام کند و به آسیب شناسی انقلاب در جامعه بپردازد.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم گفت: در انقلاب شخص مطرح نیست، در انقلاب شعائر الهی، دین و برکات انقلاب مطرح می‌باشد، انقلاب نعمت الهی است، این نعمت باید با قوت از سوی آحاد جامعه و به خصوص مسئولین حفظ و حراست شود و نباید نسبت به ارزش‌ها و برکات انقلاب بی تفاوت بود. بی تفاوتی نسبت به آن کفران را به همراه خواهد داشت و نتیجه کفران نیز خسران و افسوس می‌باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: لازم است مسئولین نظام بیشتر با رهبر انقلاب در ارتباط باشند و افکار و رهنمودها و منویات ایشان را در جامعه به اجرا در بیاورند و پیرو محض ولایت فقیه باشند تا نظام و انقلاب و جامعه اسلامی کمتر دچار آسیب شود.

انتهای پیام

کد N716843