بیانیه اتحادیه مجمع تشکل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت دهه فجر

سیاست داخلی

امام (ره) در سخت‌ترین دوران جنگ و شهادت و هشت سال تهاجم مستقیم دشمن به ما آموخت که با حراست از انقلاب اسلامی و ادامه نشاط و سازندگی آن بر پایه اجرای عدالت اسلامی و استمرار وحدت متصور می‌باشد.

اتحادیه مجمع تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت دهه مبارک فجر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

دهه فجر فرصت بازنگری در ارزش‌ها و آرمان‌هاست. انقلاب اسلامی، انقلابی بود در روش‌ها، سنت‌های جاهلی، بیداری مسلمان و آزادگان و نفی جهل و غفلت در مقابل استکبار. امام‌خمینی (ره) با نفی بینش‌های متحجر، پای به عرصه اجرای احکام الهی از رهگذر حکومت اسلامی گذاشت و با پیوند شریعت دینی، عقل و حکومت، حکومتی سراسر نور و پاکی را بنا نهاد؛ از حمایت محرومان و پابرهنه‌ها عدول نکرد و ما را آموخت که عدول از عدالت اجتماعی، عدول از اسلام خواهد بود.

منجی و امام آزادگان، شهیدان و مبارزان، تداوم انقلاب اسلامی را بر بقای حکومت و ولایت اسلامی معنا نمود و حکومت اسلامی را به خلف صالح خود حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) به امانت سپرد تا با پیوند امت و ولایت حاکمیتی برپا نگهدارنده‌ شریعت دینی، امانت‌دار و پاسدار خلق خدا، پناه امت و مستضعفین، هادی تعالیم و نظامان اسلام، مقاومت در برابر بدعت‌های کج‌اندیشان و متحجران، در دین و مبارزه با دشمنان و ملحدان، انقلاب اسلامی قوام و بقاء یابد.

امام (ره) در سخت‌ترین دوران جنگ و شهادت و هشت سال تهاجم مستقیم دشمن به ما آموخت که با حراست از انقلاب اسلامی و ادامه نشاط و سازندگی آن بر پایه اجرای عدالت اسلامی و استمرار وحدت متصور می‌باشد. با اقامه عدالت می‌توان پایه‌های خلل‌ناپذیر وحدت امت و امامت را استوار ساخت و رمز بنای جامعه مهدوی و ظهور امت اسوه و تحقق و عده الهی «یخرجهم من الظلمات الی النور» و حیات طیبه از طریق بسط و تعمیق مکتب عاشورایی در روابط فردی، جمعی و نظامات حکومت و مدنی خواهد بود.

مجمع تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تجدید میثاق با امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و ادای احترام و وفاداری به مقام شامخ همه شهدای راه اسلام و انقلاب و تمامی زحمتکشان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه آیت ا... هاشمی رفسنجانی اعلام می‌‌دارد که پیروی از اندیشه‌های انقلاب بزرگ و شکوه‌مند اسلامی ایران، و شعارهای استکبار و استبدادستیزانه آن، از آنجا که از سرچشمه‌های بلند و رفیع و زلال اسلام ناب نشأت گرفته است، تنها راه دستیابی حقیقی به خیر دنیا و آخرت است و اندیشه‌ها و مشی خمینی کبیر (ره)، و ادامه آن در سلوک و افکار جانشین بر حقش، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی)، ولی امر مسلمین جهان، صراط مستقیمی است که ملت‌های آزادی‎خواه جهان می‌توانند با قدم گذاشتن در آن، و تمسک به این ریسمان الهی، به مسیر سعادت رهنمون شوند.

مجمع تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت هرچه با شکوه‌تر و حداکثری خود در راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام خواهد زد. ا‌ن‌شاالله

کد N716586