ادامه دیدارهای ظریف در مونیخ/ فعال شدن دیپلماسی ایرانی در قلب اروپا

محمدجواد ظریف, وزارت خارجه

وزیر امور خارجه ایران در حاشیه دومین روز کنفرانس امنیتی مونیخ با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

میزان نوشت:
وزیر امور خارجه ایران در حاشیه دومین روز کنفرانس امنیتی مونیخ با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

خانم «فدریکا موگرینی» که «هلگا اشمیت» معاونش او را همراهی می کرد امروز با محمد جواد ظریف درباره موضوع هسته ای و گفتگوهای گروه پنج بعلاوه یک با ایران به تبادل نظر پرداخت.

دراین نشست دو طرف علاوه بر رایزنی در باره مسایل منطقه ای و بین المللی و نیز چگونگی مبارزه با افراط گرایی و تروریسم ، بر حل و فصل موضوع هسته ای ایران در موعد مقرر تاکید کردند.

همچنین امروز در حاشیه نشست مونیخ ، وزیر خارجه ایران و یان الیاسون ، معاون بان کی مون دبیرکل سازمان ملل دیدار و طرفین درباره موضوع هسته ای ایران و موضوعات مهم بین المللی و منطقه ای گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه پنجاه و یکمین کنفرانس امنیتی مونیخ با حیدر العبادی نخست وزیر عراق و سباستیان کورتز وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفتگو کرد.

آقایان ظریف و العبادی درباره اوضاع منطقه و موضوع مبارزه با افراط گرایی و تروریسم به ویژه داعش گفتگو کردند.

در این دیدار همچنین درباره توسعه و ارتقای روابط در بخش های مختلف نیز بحث و گفتگو شد.

همچنین وزیر امور خارجه اتریش نیز به دیدار رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان امد.

ظریف و کورتس درباره روابط دو جانبه، مسایل منطقه ای و روند گفتگوهای هسته ای میان ایران و کشورهای گروه پنج بعلاوه یک نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.


کد N716472