در سومین روز كنفرانس مونیخ؛

نشست ظریف با همتایان فرانسوی، آمریكایی و آلمانی برگزار می‌شود

سیاسی

وزیر امور خارجه روز گذشته وزرای خارجه روسیه، انگلیس، اتریش، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نخست‌ وزیران لبنان و عراق و مدیركل سازمان بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و به گفت‌وگو نشست.

وزیر امور خارجه كشورمان امروز در میزگردی با حضور وزرای خارجه فرانسه، آمریكا و آلمان در كنفرانس امنیتی مونیخ شرکت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه كشورمان روز گذشته در دومین روز در حاشیه پنجاه و یکمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ با سرگئی لاوروف امور خارجه روسیه، فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس، سباستین كورتس وزیر امور اتریش، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تمام سلام نخست‌وزیر لبنان، حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق و یوكیانو آمانو مدیركل سازمان بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و به گفت‌وگو نشست.

ظریف و لاوروف با اشاره مناسبات خوب میان دو كشور و تبادل هیات‌های عالیرتبه اخیر بر ضرورت یافتن راه حل‌هایی سیاسی برای پایان دادن به بحران‌های منطقه‌ای از طریق گفت‌وگو تاكید كردند.

ظریف دیدار با وزیر امور خارجه انگلیس٬ در خصوص مذاکرات هسته‌ای دوجانبه گفت‌وگو کرد.

فدریكا موگرینی هم در دیدار با ظریف، با تاکید بر اراده قوی سیاسی 1+5 برای رسیدن به توافق با ایران، آثار مثبت آن را برای تحولات منطقه مهم توصیف کرد.

در این دیدار همچنین دو طرف تحولات مهم منطقه‌ای به ویژه سوریه، یمن و چگونگی مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم را مورد گفت‌وگو قرار دادند.

در دیدار ظریف و كورتس، وزرای خارجه ایران و اتریش درباره روابط دو جانبه، مسایل منطقه‌ای و روند گفت‌وگوهای هسته‌ای میان ایران و کشورهای گروه 1+5 نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین دیروز سیدعباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی٬ معاونان وزیر امور خارجه با وندی شرمن و ویلیام برنز دیدار می‌کنند.

آنها عصر دیروز در ادامه رایزنی‌های خود با همتایان خود در گروه 1+5 با معاونان وزیران خارجه آلمان و فرانسه به طور جداگانه دیدار و آخرین تحولات برای رسیدن به توافق جامع را بررسی کردند.

وزیر امور خارجه كشورمان در اولین روز در حاشیه پنجاه و یکمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در این شهر با وزرای امور خارجه آمریكا، عمان و آلمان و گروه ریش سفیدان سازمان ملل دیدار و به گفت‌وگو نشست.

قرار است محمدجواد ظریف امروز در میزگردی با حضور لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه، جان کری وزیر خارجه آمریكا و فرانك والتر اشتاین‌مایر وزیر امور خارجه آلمان که به موضوع ایران می‌پردازد، شرکت کند.

کد N716458