رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران:

رمز پیروزی انقلاب، ایمان مردم به خدا، رهبری امام و همبستگی بود

رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، انقلاب اسلامی را از عنایت پروردگار در برقراری حکومت صالحان توصیف کرد و گفت: این انقلاب زمینه‌ساز تقویت امت اسلامی و بستری مناسب برای تشکیل امت واحده در جهان است که دشمنان از رویارویی با اقتدار و استقلال آن واهمه دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس پوریانی با اشاره به رمز پیروزی انقلاب اسلامی، ایمان مردم به خدا، رهبری امام خمینی، اتحاد و همبستگی را از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: شهدا راه سعادت و رستگاری را در معامله با خداوند و نثار جان خود یافتند و در این مسیر برای همیشه در تاریخ اسوه و ماندگار خواهند ماند.

رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران شهدا را اسوه و الگویی برای همه آزادیخواهان و عدالت‌خواهان دانست و بر شناخت بیشتر این عزیزان و عمل به وصیا و توصیه‌های ارزشمندشان تاکید کرد.

وی پیروی از خط ولایت فقیه و رهبری را مهم‌ترین توصیه شهدا دانست و افزود: تا مدامی که در خط رهبری و ولایت حرکت کنیم این انقلاب از گزند تمامی توطئه‌ها مصون خواهد بود.

رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود در جمع قضات و کارمندان مجتمع قضایی بعثت خاطرنشان کرد: هدف از این بازدیدها ملاقات با همکاران و شنیدن مشکلات و همچنین ایجاد همدلی بین پرسنل خدوم دادگاه‌هاست. امروز دستگاه قضایی با تمام توان خود علیرغم مشکلات عدیده در کمبود نیروی انسانی در عرصه برپایی عدالت و مبارزه با فساد در کشور از هیچ تلاشی دریغ نکرده است که امیدواریم مسئولین ذیربط بتوانند با راهکارهای مناسب در جهت تامین نیروی انسانی راه را برای خدمت شایسته به مردم شریف فراهم آورند.

پوریانی با بیان این موضوع که مجتمع بعثت به دلیل پرونده‌های خاص ارجاع شده از جایگاه ویژه‌ای در برقراری امنیت و نظم برخوردار است بر صدور آرای محکم و متقن در برخورد با این مجرمین تاکید کرد و افزود: دستگاه قضایی در مبارزه با مخلین نظم و امنیت عمومی و باندهای سرقت و آدم‌ربایی هیچگونه اغماضی ندارد و این افراد را در اسرع وقت به اشد مجازات خود خواهند رساند.

رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد:‌ فشار کاری مضاعف به همکاران قضایی و اداری به دلیل ورودی رو به رشد پرونده‌ها به شعب و کمبود نیروی انسانی کارآمد در شهر تهران از مهم‌ترین دغدغه‌های دادگستری تهران در ارائه خدمت شایسته به مردم است و امیدواریم مسئولین ذیربط بتوانند نسبت به برطرف کردن این مشکل تصمیمات سازنده‌ای را اتخاذ کنند.

در حاشیه این بازدید یک روزه که طی یک برنامه‌ریزی زمان‌بندی در سال 93 در حال انجام است، رییس کل محاکم تهران به همراه معاونین قضایی در یک ملاقات مردمی تقاضای 40 نفر از مراجعه‌کنندگان مورد رسیدگی قرار دادند و همچنین به بررسی و رصد برخی پرونده‌های قضایی در دادگاه‌های این مجتمع قضایی پرداختند و کارشناسان قضایی و اداری محاکم تهران نیز به همراه واحد آمار و انفورماتیک، هر کدام با مراجعه به قسمت‌های مختلف و بازرسی و نظارت از روند کار در شعبه مشکلات پیشرو را بررسی کردند.

انتهای پیام

کد N716451