سخنگوی کمیسیون امنیت ملی

5+1 نسبت به حضور نتانیاهو در کنگره عکس العمل نشان دهد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,نتانياهو,كنگره,کنگره

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه صهیونیست‌ها نمی‌خواهند مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 به توافق منتهی شود گفت که اعضای 1+5 باید نسبت به حضور نتانیاهو در کنگره آمریکا واکنش نشان دهند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: صهیونیست‌ها هیچ موقع موافق این نیستند که مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 ‌به توافق منتهی شود زیرا آنها در سایه دشمنی غرب با جمهوری اسلامی بهره زیادی برده‌اند و توانسته‌اند با بسیج امکانات غربی علیه کشورمان بهره‌برداری‌های خودشان را داشته باشند بنابراین همیشه با به ثمر رسیدن توافق بین ایران و 1+5 ‌مخالف بوده‌اند.

وی افزود: صهیونیست‌ها برای به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای همه گونه تلاشی انجام داده‌اند از جمله با استفاده از نمایندگان کنگره سعی کردند به خصومت‌ها دامن بزنند و با ملاقات‌هایی که با رئیس جمهور آمریکا یا نمایندگان کنگره انجام دادند سعی کردند آمریکایی‌ها را تحریک کنند که اجازه ندهند توافقی بین ایران و 1+5 ‌صورت گیرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد:‌ حضور نتانیاهو در کنگره هم قطعا با همین هدف انجام می‌شود. نتانیاهو قصد دارد کنگره را مجاب و تحریک کند تا با وضع تحریم‌های جدید شرایط مذاکرات را وخیم‌تر کند. در چنین شرایطی 1+5 به ویژه آمریکایی‌ها در بوته آزمایش قرار می‌گیرند و باید نشان دهند آیا تابع صهیونیست‌ها هستند و صهیونیست‌ها برای آنها خط مشی تعیین می‌کنند یا خود آنها تصمیم گیر هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: 1+5 قطعا برای اینکه نشان دهد مستقل از صهیونیست‌ها تصمیم گیری می‌کند باید واکنشی نشان دهد زیرا هدف صهیونیست‌ها و نتانیاهو این است که بر همه زحمات یک سال و نیم مذاکره 1+5 خط بطلان بکشند. بنابراین باید نسبت به مواضع رژیم صهیونیستی و نتانیاهو عکس العمل نشان دهند.

انتهای پیام

کد N716352