مادورو توطئه جدید آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرد

رئیس جمهوری ونزوئلا توطئه جدید دولت آمریکا را برای استفاده از منشور دموکراتیک سازمان کشورهای آمریکایی با هدف توجیه مداخله در کشورش محکوم کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا توطئه جدید دولت آمریکا را برای استفاده از منشور دموکراتیک سازمان کشورهای آمریکایی با هدف توجیه مداخله در کشورش محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در خطابه‌ای تلویزیونی تاکید کرد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا باید موضعش را در قبال ونزوئلا تغییر دهد و به تمامیت ارضی این کشور احترام بگذارد.

وی افزود: من سند مربوط به استراتژی امنیت ملی دولت واشنگتن را رد می‌کنم چون یک متن مداخله جویانه است.

مادورو به شرح استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا پرداخت و گفت: براساس این استراتژی دولت واشنگتن به حمایت از شهروندان کشورهایی می‌پردازد که اجرای دموکراسی در آن کشورها در معرض خطر است همانند ونزوئلا.

وی ادامه داد: من از تمام دولت‌های آمریکای لاتین می‌خواهم تا از ونزوئلا حمایت کرده و این توطئه جدید را که توسط ایالات متحده و علیه دموکراسی ماست محکوم کنند. منشور دموکراتیک کشورهای آمریکایی در سال 2001 و با اکثریت رهبران جناح راست سازمان کشورهای آمریکایی و در حمایت از مداخله در کارکاس تصویب شد. در چند روز آینده من نامه‌ای را به اوباما ارسال می‌کنم و موضع مستقل ونزوئلا را اعلام می‌کنم. من خواهان احترام به دولت و ملت ونزوئلا از جانب رئیس جمهوری آمریکا هستم. من به ملت ونزوئلا تاکید می‌کنم تا بر این توطئه‌ها غلبه کنند و به مخالفان محلی هشدار می‌دهم که دولت کاراکاس اجازه بروز خشونت در این کشور آمریکای جنوبی را نمی‌دهد. آمریکا لاتین دیگر حیاط خلوت آمریکا و ونزوئلا دیگر مستعمره نفتی واشنگتن نیست.

شورای وزرای خارجی اتحادیه ملل آمریکای جنوبی روز دوشنبه برای گفت‌وگو درباره تحریم‌های اخیر آمریکا علیه مقام‌های ونزوئلا با یکدیگر دیدار می‌کنند.

انتهای پیام

کد N716181