وزیر خارجه عراق: نیازی به مداخله زمینی برای مقابله با داعش نداریم

عراق,داعش

وزیر خارجه عراق در سخنانی تصریح کرد: ما خود به مقابله با داعش می‌پردازیم و نیازی به مداخله زمینی نداریم.

وزیر خارجه عراق در سخنانی تصریح کرد: ما خود به مقابله با داعش می‌پردازیم و نیازی به مداخله زمینی نداریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، "ابراهیم جعفری"، وزیر خارجه عراق در سخنانی تاکید کرد: عراق همان طرفی است که خود معادله مقابله با داعش را می‌گرداند و ما نیازی به مقابله زمینی برای مقابله با تروریست‌های داعش نداریم.

وی تاکید کرد: ما فقط نیاز به حمایت بین‌المللی از نیروهای عراقی چه در زمینه حمایت هوایی و چه در زمینه حمایت لجستیکی، آموزش نظامی و مجهز کردن به سلاح داریم.

جعفری خاطرنشان کرد: مشکل ما حضور نیرو برای خاک عراق نیست چرا که نیروهای ما به پیروزی‌های زیادی دست می‌یابند و در میدان جنگ با داعش پیشروی می‌کنند و با شجاعت خود جانشان را فدای عراق می‌کنند. در نتیجه ما نیازی به جایگزینی برای آنها نداریم بلکه تنها نیاز به حمایت از نیروهای عراقی،‌ حمایت رسانه‌ای، سیاسی و مالی و حمایت از آوارگان داریم.

جعفری خاطرنشان کرد: ما این مساله را انکار نمی‌کنیم که حمایت بین‌المللی از عراق وجود دارد اما تاکنون نیاز نیروهای مسلح ما را برآورده نکرده است.

وی در خصوص بازگشایی سفارت عربستان در عراق تاکید کرد: ما از چهار ماه پیش و پیش از درگذشت ملک عبدالله، پادشاه عربستان در خصوص این مساله گفت‌وگو می‌کردیم. هیات عربستانی نیز به بغداد آمد تا مقدمه‌چینی‌ها برای بازگشایی سفارت خود را انجام دهد و در حال حاضر ما تنها مسائلی در خصوص اجرای عملی این اقدام داریم.

انتهای پیام

کد N716171