بایدن خطاب به پوتین: اکنون وقت عمل در مورد بحران اوکراین است

آمريكا,روسيه,اوکراین

معاون رئیس‌جمهور آمریکا از رئیس‌جمهوری روسیه خواست تا با اقداماتش تمایل خود را برای برقراری صلح در اوکراین نشان دهد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا از رئیس‌جمهوری روسیه خواست تا با اقداماتش تمایل خود را برای برقراری صلح در اوکراین نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "جو بایدن"، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان کنفرانس امنیت جهانی در مونیخ و کمی پس از آنکه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت خواهان جنگ نیست، گفت: با توجه به تاریخچه کنونی روسیه، ما منتظر عملکرد مسکو هستیم. آقای پوتین وقت صحبت گذشته و وقت عمل فرا رسیده است.

وی بدون اشاره به این مساله که واشنگتن به صورت مستقیم برای اوکراین سلاح تامین می‌کند، تاکید کرد که کی‌یف حق دفاع از خود در برابر جدایی‌طلبان شرق را دارد.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داد: واشنگتن به کمک‌رسانی به کی‌یف ادامه می‌دهد. پوتین بارها قول داده که به برقراری صلح بپردازد و تانک‌ها، تسلیحات و سربازان را از مرز اوکراین خارج کند. ما به کمک‌رسانی امنیتی به اوکراین ادامه می‌دهیم. این اقدام واشنگتن برای ترغیب جنگ نیست بلکه برای این است که به اوکراین اجازه دفاع از خود را بدهیم. اجازه بدهید واضح سخن بگویم؛ اعتقادی به یک راه‌حل نظامی درباره بحران اوکراین نداریم و اعتقادی هم نداریم که روسیه حق دارد هر کاری که می‌خواهد انجام دهد. بلکه ما باید تلاش کنیم تا به صلحی قابل احترام دست پیدا کنیم. مردم اوکراین حق دفاع از خودشان را دارند.

انتهای پیام

کد N716169