۰

حوزه های علمیه دانش آموزی راه اندازی می شود

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای وزارت آموزش وپرورش و حوزه های علمیه کشور گفت: حوزه های علمیه دانش آموزی درکشور راه اندازی می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ملکی در نشست ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد افزود: این مدارس با محتوای دروس پیش حوزوی به منظور بهره گیری از اوقات فراغت وحضور دانش آموزان درکلاسهای حوزه ایجاد می شوند.

وی اظهارکرد: بیش از 60 درصد جمعیت کشور نوجوان هستند و باید جریان فرهنگی ماندگاری برای آنان فراهم شود.

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش با برخورداری از رویکرد دینی وتربیت اسلامی ظرفیتی ارزشمند برای فعالیتهای مشترک حوزه و آموزش و پرورش ایجاد کرده است.

ملکی بیان کرد: استمرار ارزش‌ها، وفاداری به امام وشهدا، نهادینه کردن نماز، فرهنگ عفاف وحجاب، امانتداری و خردمندی مستلزم توجه ویژه به آموزش وپرورش است.

وی ادامه داد: استفاده از مناسبت‌ها به عنوان یک ظرفیت، حضور روحانیون درمدارس، توسعه فعالیت های پژوهش محور و توانمند سازی فرهنگیان در زمینه تبلیغ دین از مهمترین برنامه های ستاد همکاریهای حوزه ودانشگاه است.

به گفته وی، حوزه ها محل تدوین فلسفه و راهکار تعلیم وتربیت صحیح اسلامی هستند که بوسیله مربیان درمدارس اجرا می شود.

ملکی در خاتمه اضافه کرد: آموزش درغرب برمحور دانش بدون تربیت است که ناهنجاریهای اجتماعی، بزهکاری، طلاق و سستی بنیان خانواده را بدنبال دارد و رویکرد تربیت اسلامی همراه با دانش افزایی سعادت را رقم می زند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.