حوزه های علمیه دانش آموزی راه اندازی می شود

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای وزارت آموزش وپرورش و حوزه های علمیه کشور گفت: حوزه های علمیه دانش آموزی درکشور راه اندازی می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ملکی در نشست ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد افزود: این مدارس با محتوای دروس پیش حوزوی به منظور بهره گیری از اوقات فراغت وحضور دانش آموزان درکلاسهای حوزه ایجاد می شوند.

وی اظهارکرد: بیش از 60 درصد جمعیت کشور نوجوان هستند و باید جریان فرهنگی ماندگاری برای آنان فراهم شود.

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش با برخورداری از رویکرد دینی وتربیت اسلامی ظرفیتی ارزشمند برای فعالیتهای مشترک حوزه و آموزش و پرورش ایجاد کرده است.

ملکی بیان کرد: استمرار ارزش‌ها، وفاداری به امام وشهدا، نهادینه کردن نماز، فرهنگ عفاف وحجاب، امانتداری و خردمندی مستلزم توجه ویژه به آموزش وپرورش است.

وی ادامه داد: استفاده از مناسبت‌ها به عنوان یک ظرفیت، حضور روحانیون درمدارس، توسعه فعالیت های پژوهش محور و توانمند سازی فرهنگیان در زمینه تبلیغ دین از مهمترین برنامه های ستاد همکاریهای حوزه ودانشگاه است.

به گفته وی، حوزه ها محل تدوین فلسفه و راهکار تعلیم وتربیت صحیح اسلامی هستند که بوسیله مربیان درمدارس اجرا می شود.

ملکی در خاتمه اضافه کرد: آموزش درغرب برمحور دانش بدون تربیت است که ناهنجاریهای اجتماعی، بزهکاری، طلاق و سستی بنیان خانواده را بدنبال دارد و رویکرد تربیت اسلامی همراه با دانش افزایی سعادت را رقم می زند.

انتهای پیام

کد N716162