لاوروف:

نقش آژانس در بازرسی از ایران درصورت توافق هسته‌ای کلیدی خواهد بود

سیاسی

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از نقش کلیدی این نهاد بین المللی در انجام بازرسی از تاسیسات هسته ای ایران در چارچوب توافق احتمالی 1+5 با تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «سرگئی لاوروف» در دیدار با «یوکیو آمانو» ضمن بیان این مطلب در ادامه گفت: روسیه نقش آژانس بین المللی انرژی اتمی در بازرسی از تاسیسات هسته ای ایران در چارچوب توافق احتمالی میان این کشور و گروه 1+5 را مورد تاکید قرار می دهد. 

در همین رابطه وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرد: برای استمرار ماموریت پایدار آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران، این بازرسی ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

لاوروف روز گذشته در حاشیه نشست امنیتی مونیخ، با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، نیز دیدار کرده بود. وزارت خارجه روسیه در همین رابطه بیانیه ای منتشر کرده و در آن آورده است: سرگئی لاوروف و محمد جواد ظریف در مونیخ در خصوص توسعه همکاری های دوجانبه گفتگو کردند.

در این بیانیه آمده است: وزیران امورخارجه ایران و روسیه روز شنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در پشت درهای بسته دیدار کرده و در مورد همکاری های دوجانبه، مسایل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند. دو طرف در این دیدار در مورد حل و فصل برنامه هسته ای ایران گفت وگو کرده و در خصوص مسایل مهم خاورمیانه از جمله موضوع سوریه به تبادل نظر پرداختند.