داعش مدعی کشته شدن خبرنگار آمریکایی در حمله اردن شد

سیاسی

گروه داعش مدعی شد خبرنگار آمریکایی گروگان تروریست ها در حمله جنگنده های اردنی کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، اخبار تایید نشده از کشته شدن یک خبرنگار زن آمریکایی در حمله هوایی اردن به مواضع داعش در سوریه حکایت دارد. یک سایت وابسته به تروریست ها امروز مدعی شد «کایلا ژان مولر» خبرنگار آمریکایی در حمله جنگنده های اردنی کشته شده است.

با این حال دولت آمریکا در مورد صحت این ادعا ابراز تردید کرد. «برنادت میهان» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این رابطه گفت هنوز هیچ مدرکی که ادعای تروریست ها را ثابت کند، به دست نیامده است.

در همین حال والدین این خبرنگار امیدوارند فرزندشان هنوز در قید حیات باشد. آنها ضمن نگران کننده خواندن انتشار این خبر اعلام کردند همچنان به آزادی دختر 26 ساله خود از دست تروریست ها امیدوار هستند.

همچنین دولت اردن صحت این ادعا را زیر سوال برد. سایت وابسته به داعش مدعی است این گروگان در حمله جنگنده های اردنی به مواضع تروریست ها در الرقه کشته شده است. ادعای مذکور در حالی است که گفته می شود در این حمله هیچ یک از  اعضای داعش هدف قرار نگرفته است.

«محمد المومنی» سخنگوی دولت اردن ادعای مطرح شده از سوی داعش را غیرمنطقی دانست و گفت: آنها چگونه می توانند تشخیص بدهند که جنگنده متعلق به اردن بوده است؟ به گفته وی این ادعا بیشتر یک اقدام تبلیغاتی از سوی داعش است.