معاون سازمان اوقاف:

6 هزار پرونده تعرض به موقوفات در محاکم قضایی کشور وجود دارد

وقف,سازمان اوقاف

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف گفت: بسیاری از افراد خواسته یا نا‌خواسته مقابل وقف قرار گرفته‌اند که دادگاه و قوه قضائیه نسبت به برخورد با آن اقدام می‌کند.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف گفت: بسیاری از افراد خواسته یا نا‌خواسته مقابل وقف قرار گرفته‌اند که دادگاه و قوه قضائیه نسبت به برخورد با آن اقدام می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی حاتمی اظهار کرد: در حوزه وقف جدید موقوفات زیادی را مردم به ثبت می‌رسانند و خوشبختانه در نگهداری موقوفات و ادای حقوق آنان، شاهد رشد بیشتری هستیم.

وی با بیان این‌که «مردم نسبت به حقوق وقف بیشتر تمکین می‌کنند» افزود: به برکت وجود امام راحل (ره) و جمهوری اسلامی، موقوفات احیا شد و جان گرفت چرا که در زمان طاغوت به شیوه‌های مختلف موقوفات را از وقفیت خارج می‌کردند.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امورخیریه تصریح کرد: با گذشت تنها 70 روز از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) فتوا و حکم تاریخی خود را در رابطه با برگشت موقوفات به حالت وقف و عمل به وقف صادر کردند.

حاتمی با تاکید بر این‌که «بعد از انقلاب اسلامی نیز متعرضان به حقوق وقف در جامعه وجود داشتند» خاطرنشان کرد: مجموعه حقوقی سازمان اوقاف به عنوان یک مجموعه قوی در حفظ کیان و حقوق موقوفات تلاش می‌کند.

وی با بیان این‌که «بیش از 6 هزار پرونده تعرض به موقوفات در محاکم وجود دارد» تصریح کرد: بسیاری از افراد خواسته یا ناخواسته مقابل وقف قرار گرفتند که دادگاه و قوه قضائیه نسبت به برخورد با آن اقدام می‌کنند.

معاون اوقافی ، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به این‌که «در بسیاری از مناطق مواردی در رابطه با موقوفه‌خواری وجود دارد» بیان کرد: دستگاه قضایی در مقابله با این امر، ایستادگی کرده است.

وی اظهار کرد: در داخل سازمان اوقاف و امور خیریه سامانه جامعی برای بانک اطلاعات و مدیریت موقوفات وجود دارد که این سامانه به صورت مکانیزه اطلاعات موقوفات و عملکرد فرآیند را به صورت یکپارچه در سراسر کشور رصد می‌کند.

حاتمی با بیان این‌که «این سامانه در تمام کشور به صورت یک شبکه یکپارچه فعال است» گفت: باید نسبت به وقف‌نامه تعهد داشته باشیم و متعهدانه اقدام کنیم.

انتهای پیام

کد N715580