عضو فقهای شورای نگهبان:

مواضع اسلامی و شجاعانه آیت الله آملی لاریجانی قابل تقدیر است

سیاسی

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اهمیت جایگاه قوه قضائیه و قضاوت در جامعه اسلامی، از مواضع اسلامی و شجاعانه آیت الله آملی لاریجانی قدردانی کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اهمیت جایگاه قوه قضائیه و قضاوت در جامعه اسلامی، از مواضع اسلامی و شجاعانه آیت الله آملی لاریجانی قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، آیت الله سید محمدرضا مدرسی در جشن شکوه انقلاب اسلامی و آیین تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دادگستری استان یزد با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی با هیچ نعمتی قابل مقایسه نیست.

وی اظهار کرد: امروز کشور ما بعنوان یک قدرت بزرگ در دنیا شناخته شده و بر همه توطئه ‏‏ها و تحریم‏‏ ها غلبه کرده و باید با اتحاد و همدلی و تبعیت از رهبری در مقابل دشمنان بایستیم.

عضو فقهای شورای نگهبان با برشمردن توطئه‏‏ ها و اهداف پلید دشمن در کشور ما تصریح کرد: امام خمینی(ره) با مجاهدت و فداکاری مردم این کشور را زنده کرد و از دست استعمارگران نجات داد. انقلاب اسلامی ایران برای حاکمیت عدل و نابودی طاغوت بوجود آمد.

مدرسی اظهار کرد: رژیم ستمشاهی که دست نشانده استعمارگران بود بی‏‏ دینی، عدالت‎‎زدایی، جلوگیری از پیشرفت و استقلال زدایی در ایران را اجرایی کرد.

وی با اشاره به این که حیات مردم این کشور با سیدالشهدا و روضه امام حسین (ع) گره خورده است، افزود: یکی از برنامه‏‏ های شوم این رژیم جلوگیری از برگزاری این مراسم ‏‏ها بود.

عضو فقهای شورای نگهبان بدحجابی و خلع لباس روحانیت را از دیگر اقدامات خبیث رژیم پهلوی دانست و با بیان این که تمام امکانات و منابع این کشور در اختیار بیگانگان بود، افزود: اگر امکانات محدودی هم در اختیار مردم قرار می‏‏ گرفت حساب شده و رعایت خط قرمزها بود.

وی گفت: در حقیقت مردم ایران در یک اسارت دسته جمعی بودند و کسی حق نفس کشیدن نداشت و اگر فردی هم حرف می‏‏زد، روزگارش را سیاه و به هیچ کس رحم نمی کردند.

مدرسی افزود: امام خمینی(ره) با تیزبینی و توکل به خدا، این کشور مرده و زخم خورده را با تلاش ‏‏های بسیار خود، شاگردانش، روحانیت و فداکاری مردم متدین زنده کرد و این طعمه را از حلقوم گرگ ‏‏های خون‏خوار بیرون کشید.

وی خاطرنشان کرد: ایران با انقلاب اسلامی آزاد شد و در تمام ابعاد مختلف چون پزشکی، نانو، هوا و فضا، ساخت موشک ها و انرژی اتمی که امروز شاهد آن هستیم رشد و پیشرفت کرد.

وی گفت: استعمارگران وقتی متوجه شدند که این لقمه شیرین از دهانشان گرفته شده و منافع آنها به خطر افتاده علیه این کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم توطئه کردند.

وی با بیان این که به موزات پیشرفت های انقلاب اسلامی هجمه های دشمنان در زمینه های دینی و فرهنگی، سیاسی و اقتصادی افزایش یافت، افزود: بحمدلله نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه ملت در مقابله انها ایستادگی کرد، اما با وجود این دسیسه‎‎ها، اکنون انقلاب اسلامی ایران به عنوان قدرت بزرگ منطقه ای در دنیا شناخته شده و بیداری اسلامی در کشور های مختلف الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران است.

مدرسی افزود: اگر در راه دین استوار و محکم باشیم قطعا خداوند طبق وعده خودش ما را یاری و دشمن را ذلیل و خوار می کند.

وی بر اتحاد، وحدت و یکپارچگی در راستای اهداف انقلاب اسلامی تحت رهبری های مقام معظم رهبری تاکید و اظهار کرد: هیچ امتی از اختلاف و نزاع بهره ای نبرده است.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به آیات قرآن کریم در زمینه قسط و عدل در جامعه گفت: قضات در اجرای حکم باید عدل و عدالت را رعایت کنند و به حق حکم صادر نمایند. برای تحقق عدالت قضایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بهترین شاخص و معیار الگوپذیری از احکام اسلام و سیره حضرت علی (ع) است.

وی اظهار کرد: قاضی در برخورد و رفتار قضایی خود شأن و منزلت و کرامت انسانی اصحاب دعوی را رعایت کند.

وی استقلال و بی طرفی را از ویژگی های اصلی و برجسته قضات بیان کرد و افزود: تقوا، شجاعت و امانت داری از دیگر ویژگیهای یک قاضی است.

مدرسی با بیان اینکه اگر ملتی بخواهد پاکیزه باشد باید قوه قضائیه آن پاکیزه و عادل باشد، اظهار کرد: خداوند هیچ ملتی را پاکیزه نکرده مگر آنکه حق ضعیفی را بدون گرفتاری و لکنت زبان به او برگردانده است.

این عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه سرنوشت کشور به احکام، رفتار و تصمیمات قضات بستگی دارد، افزود: دشمن در مسائل مختلف کشور سعی در اختلاف دارد و از جمله اینکه برای قوه قضائیه و قضات برنامه هایی دارد که انها را تحت تاثیر قرار دهد.

هدف اصلی نظام اسلامی رسیدن به اسلام ناب محمدی (ص) است.

انتهای پیام

کد N715578