۰
عضو فقهای شورای نگهبان:

مواضع اسلامی و شجاعانه آیت الله آملی لاریجانی قابل تقدیر است

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اهمیت جایگاه قوه قضائیه و قضاوت در جامعه اسلامی، از مواضع اسلامی و شجاعانه آیت الله آملی لاریجانی قدردانی کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اهمیت جایگاه قوه قضائیه و قضاوت در جامعه اسلامی، از مواضع اسلامی و شجاعانه آیت الله آملی لاریجانی قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، آیت الله سید محمدرضا مدرسی در جشن شکوه انقلاب اسلامی و آیین تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دادگستری استان یزد با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی با هیچ نعمتی قابل مقایسه نیست.

وی اظهار کرد: امروز کشور ما بعنوان یک قدرت بزرگ در دنیا شناخته شده و بر همه توطئه ‏‏ها و تحریم‏‏ ها غلبه کرده و باید با اتحاد و همدلی و تبعیت از رهبری در مقابل دشمنان بایستیم.

عضو فقهای شورای نگهبان با برشمردن توطئه‏‏ ها و اهداف پلید دشمن در کشور ما تصریح کرد: امام خمینی(ره) با مجاهدت و فداکاری مردم این کشور را زنده کرد و از دست استعمارگران نجات داد. انقلاب اسلامی ایران برای حاکمیت عدل و نابودی طاغوت بوجود آمد.

مدرسی اظهار کرد: رژیم ستمشاهی که دست نشانده استعمارگران بود بی‏‏ دینی، عدالت‎‎زدایی، جلوگیری از پیشرفت و استقلال زدایی در ایران را اجرایی کرد.

وی با اشاره به این که حیات مردم این کشور با سیدالشهدا و روضه امام حسین (ع) گره خورده است، افزود: یکی از برنامه‏‏ های شوم این رژیم جلوگیری از برگزاری این مراسم ‏‏ها بود.

عضو فقهای شورای نگهبان بدحجابی و خلع لباس روحانیت را از دیگر اقدامات خبیث رژیم پهلوی دانست و با بیان این که تمام امکانات و منابع این کشور در اختیار بیگانگان بود، افزود: اگر امکانات محدودی هم در اختیار مردم قرار می‏‏ گرفت حساب شده و رعایت خط قرمزها بود.

وی گفت: در حقیقت مردم ایران در یک اسارت دسته جمعی بودند و کسی حق نفس کشیدن نداشت و اگر فردی هم حرف می‏‏زد، روزگارش را سیاه و به هیچ کس رحم نمی کردند.

مدرسی افزود: امام خمینی(ره) با تیزبینی و توکل به خدا، این کشور مرده و زخم خورده را با تلاش ‏‏های بسیار خود، شاگردانش، روحانیت و فداکاری مردم متدین زنده کرد و این طعمه را از حلقوم گرگ ‏‏های خون‏خوار بیرون کشید.

وی خاطرنشان کرد: ایران با انقلاب اسلامی آزاد شد و در تمام ابعاد مختلف چون پزشکی، نانو، هوا و فضا، ساخت موشک ها و انرژی اتمی که امروز شاهد آن هستیم رشد و پیشرفت کرد.

وی گفت: استعمارگران وقتی متوجه شدند که این لقمه شیرین از دهانشان گرفته شده و منافع آنها به خطر افتاده علیه این کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم توطئه کردند.

وی با بیان این که به موزات پیشرفت های انقلاب اسلامی هجمه های دشمنان در زمینه های دینی و فرهنگی، سیاسی و اقتصادی افزایش یافت، افزود: بحمدلله نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه ملت در مقابله انها ایستادگی کرد، اما با وجود این دسیسه‎‎ها، اکنون انقلاب اسلامی ایران به عنوان قدرت بزرگ منطقه ای در دنیا شناخته شده و بیداری اسلامی در کشور های مختلف الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران است.

مدرسی افزود: اگر در راه دین استوار و محکم باشیم قطعا خداوند طبق وعده خودش ما را یاری و دشمن را ذلیل و خوار می کند.

وی بر اتحاد، وحدت و یکپارچگی در راستای اهداف انقلاب اسلامی تحت رهبری های مقام معظم رهبری تاکید و اظهار کرد: هیچ امتی از اختلاف و نزاع بهره ای نبرده است.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به آیات قرآن کریم در زمینه قسط و عدل در جامعه گفت: قضات در اجرای حکم باید عدل و عدالت را رعایت کنند و به حق حکم صادر نمایند. برای تحقق عدالت قضایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بهترین شاخص و معیار الگوپذیری از احکام اسلام و سیره حضرت علی (ع) است.

وی اظهار کرد: قاضی در برخورد و رفتار قضایی خود شأن و منزلت و کرامت انسانی اصحاب دعوی را رعایت کند.

وی استقلال و بی طرفی را از ویژگی های اصلی و برجسته قضات بیان کرد و افزود: تقوا، شجاعت و امانت داری از دیگر ویژگیهای یک قاضی است.

مدرسی با بیان اینکه اگر ملتی بخواهد پاکیزه باشد باید قوه قضائیه آن پاکیزه و عادل باشد، اظهار کرد: خداوند هیچ ملتی را پاکیزه نکرده مگر آنکه حق ضعیفی را بدون گرفتاری و لکنت زبان به او برگردانده است.

این عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه سرنوشت کشور به احکام، رفتار و تصمیمات قضات بستگی دارد، افزود: دشمن در مسائل مختلف کشور سعی در اختلاف دارد و از جمله اینکه برای قوه قضائیه و قضات برنامه هایی دارد که انها را تحت تاثیر قرار دهد.

هدف اصلی نظام اسلامی رسیدن به اسلام ناب محمدی (ص) است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.