ملکه اردن در میان حامیان جنگ علیه داعش

هزاران تن از شهروندان امان، پایتخت اردن روز جمعه علیه گروه تروریستی داعش و در حمایت از همکاری با ائتلاف نظامی بین المللی علیه این گروه به راهپیمایی پرداختند.

ملکه اردن در میان حامیان جنگ علیه داعشهزاران تن از شهروندان امان، پایتخت اردن روز جمعه علیه گروه تروریستی داعش و در حمایت از همکاری با ائتلاف نظامی بین المللی علیه این گروه به راهپیمایی پرداختند.

   

 

 


این تظاهرات با حضور رانیا یاسین، ملکه اردن پس از آن برپا می شود که روز سه شنبه داعش ویدئویی را منتشر کرد که نشان می دهد مُعاذ کساسبه، خلبان گروگان این کشور، محبوس در قفسی فلزی است و زنده در آتش سوزانده می شود.

عوده قواس، نماینده پیشین پارلمان اردن که در این راهپیمایی شرکت کرده است می گوید: «به عنوان یک مسیحی که در اینجا با برادران مسلمان زندگی می کنم بسیار مهم است که اعلام کرده و تاکید کنم که آنچه به نام هر دینی نه فقط اسلام روی داده، چیزی نیست که ما به آن اعتقاد داریم.»

تظاهرکنندگان پس از اقامه نماز جمعه راهپیمایی خود را از برابر مسجد الحسینی در امان آغاز کردند. عده ای پرچم اردن و تصاویر خلبان ۲۶ساله جان باخته را حمل می کردند. برخی دیگر نیز پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «آری به ریشه کن کردن تروریسم».

در همین حال ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن نیز عهد کرده است تا انتقام خلبان جان باخته نیروی هوایی ارتش این کشور را بگیرد. روز پنجشنبه چند فروند هواپیمای جنگنده اردن، مواضع داعش در حوالی رقه را بمباران کرد. اردن که یکی از اعضای ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده آمریکا علیه داعش است، قصد دارد تا همکاری نظامی خود را در این ائتلاف افزایش دهد.

 

26149

کد N715460