شگفتی آمریکا ازواکنش ترکیه به حضور مقامات اسرائیل درکنفرانس مونیخ

سیاسی

ترک کنفرانس امنیتی مونیخ توسط هیئت ترکیه ای در اعتراض به حضور صهیونیست ها، واکنش آمریکا را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آژانس خبر ترک، دولت آمریکا از اقدام «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در ترک کنفرانس امنیتی مونیخ ابراز شگفتی کرد.

 «ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که ارزیابی واشنگتن از لغو یکی از برنامه های کنفرانس امنیتی مونیخ به دلیل اعتراض ترکیه به حضور مقامات رژیم صهیونیستی چیست گفت نمی داند چطور باید این اقدام را ارزیابی کرد.

وی که امروز در کنفرانسی مطبوعاتی سخن می گفت تاکید کرد: آمریکا به ترکیه و رژیم صهیونیستی به عنوان دو همپیمان خود در منطقه می نگرد و همواره به دنبال بهبود رابطه این دو است. هارف در بخش دیگری از اظهارات خود در مورد صحت خبرهای منتشر شده از اقدام امروز وزیر خارجه ترکیه ابراز تردید کرد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا با طرح این احتمال که ترک کنفرانس امنیتی مونیخ ممکن است دلیل دیگری از سوی ترک ها داشته باشد یادآور شد کسی که در این باره باید توضیح بدهد، ترکیه است.

گفتنی است چاوش اوغلو امروز کنفرانس امنیتی مونیخ را ترک کرد. به گزارش برخی منابع خبری از جمله رویترز علت ترک نشست توسط وی، اعتراض به حضور مقامات رژیم صهیونیستی در بخش خاورمیانه این کنفرانس امنیتی بوده است.