قادرمرزی:

روستاهای اطراف شهر به منطقه منفصل شهری تبدیل شوند

سیاسی

سنندج - نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کنترل ساخت و سازها در روستاهای اطراف شهرها باید آنها را به منطقه منفصل شهری تبدیل کرد.

به گزارش خبرنگار، حامد قادرمرزی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان اظهار داشت: روستاهای اطراف شهرها اکنون استقلال اداری دارند و دهیاری در آن مستقر است اما دهیاری ها قدرت نظارت بر ساخت و سازها را ندارند.

وی افزود: همین امر باعث شده که در این حوزه نابسامانی های زیادی به وجود آید که ساماندهی و برنامه ریز های لازم در این حوزه بار مالی بالایی را برای استان به دنبال دارد.

نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید قبول کرد که اعطای استقلال اداری به روستاهای اطراف شهرها طرح اشتباهی بود که در دولت دهم انجام شد و در حال حاضر پیشنهاد لغو این طرح و تبدیل این روستاها به مناطق منفصل شهری به مجلس ارائه شده است.

قادرمرزی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: باید توجه ویژه ای به شهر سنندج به عنوان مرکز استان داشته باشیم چرا که براساس بررسی های صورت گرفته هلال فقری در این شهر در حال شکل گیری است و در آینده منجر به بروز مشکلات حل نشدنی در استان می شود.

وی ادامه داد: مسئولان دستگاه های اجرایی استان کردستان باید پیگیر جذب اعتبارات و امکانات از مرکز برای استان باشند و نمایندگان مردم استان نیز در این ارتباط با آنان همراه هستند.

نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود گفت: اتمام بیمارستان دهگلان یکی از مطالبات به حق مردم است و بعد از گذشت چهار سال این بیمارستان هنوز به اتمام نرسیده و در حال تبدیل به اثر تاریخی است که انتظار می رود مسئولان مربوطه در این زمینه اقدامات بهتری را در دستور کار قرار دهند.