رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

استکبار ستیزی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بود

سیاست داخلی

خودکفایی و حمایت از تولیدات داخلی و حضور گسترده جوانان در رشته‌ها و مقاطع مختلف دانشگاهی و محرومیت زدایی از جمله دستاوردهایی انقلاب اسلامی ایران است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ظلم ستیزی و استکبار ستیزی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بود که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران محقق شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در آئین افتتاح مسجد مرکز آموزش شهید برخورداری عجبشیر در جمع فرماندهان و سربازان این مرکز ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به تشریح نقش موثر ارتش در سرعت بخشیدن به روند پیروزی انقلاب پرداخت و در خصوص وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌ها اظهارداشت: آنچه که بیش از همه باعث شد تا مردم در تمام صحنه‌های انقلاب حضور داشته باشند و در کنار امام قرار گیرند، دین مداری و مذهب در کنار مردمی بودن اصل انقلاب بود.

نماینده ولی‌فقیه در ارتش در ادامه ظلم ستیزی و بیگانه‌ستیزی را دیگر ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران برشمرد و تصریح کرد: یکی از افتخارات بزرگ ما این است که در برابر زیادخواهی و ظلم قدرت‌های بزرگ ایستاده‌ایم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش سپس به تشریح دستاوردهای انقلاب در دو حوزه داخلی و جهانی پرداخت و در این خصوص خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی، خودکفایی، حمایت از تولیدات داخلی و حضور گسترده جوانان در رشته‌ها و مقاطع مختلف دانشگاهی از جمله دستاوردهایی است که انقلاب اسلامی ایران با وجود تحریم‌های اقتصادی و سیاسی دشمنان که از‌‌ همان آغازین لحظه‌های پیروزی انقلاب شکل گرفت به آن دست یافت.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه امروز انقلاب ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی است٬ تصریح کرد: تنها مسیر پیروزی در این جنگ استفاده از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی است و باید در زمینه ضمن الگو قراردان فرهنگ اقتصاد مقاومتی در تمام جنبه‌های زندگی و کاری از وابستگی به نفت نیز رهایی یابیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به تشریح دستارودهای انقلاب در حوزه‌های علمی و دفاعی پرداخت و در این خصوص دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای، پرتاب ماهواره و خودکفایی در صنایع نظامی و دفاعی را بسیار با اهمیت توصیف کرد.

حجت الاسلام آل‌هاشم در پایان، شکستن ابهت پوشالی ابرقدرت‌ها، باز کردن دریچه نور و امید در دل مسلمانان، الگوسازی برای ملتهای مستضعف و هدایت جهان اسلام را از دیگر دستارودهای انقلاب در حوزه جهانی برشمرد و تصریح کرد: خداوند را شاکریم که بعد از گذشت سی و شش سال از پیروزی انقلاب امروز به برکت رهبری‌های داهیانه امام خامنه‌ای (مدظله العالی) انقلاب اسلامی و فرهنگ آن روز به روز در حال گسترش و فراگیر شدن است.

کد N715382