هاموند: انتخاب روحانی گامی رو به جلو برای حل مساله‌ هسته‌ای ایران بود

ايران,انگليس,حسن روحاني

وزیر امور خارجه انگلیس در یادداشتی در نشریه تایمز تاکید کرد: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران امید‌ها برای برقراری صلح در منطقه را از بین خواهد برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس در یادداشت خود که در نشریه تایمز لندن منتشر شده است نوشت: انتخاب حسن روحانی در سال 2013 به عنوان رئیس جمهور ایران یک گام رو به جلو در تلاش‌های کنونی و گذشته برای حل مساله‌ی هسته‌ای ایران بود.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه یادداشت خود به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در سال 2013 اشاره کرد و یادآور شد: در آن سال گروه 3+ 3و اتحادیه اروپا توانست به یک توافق اولیه با ایران دست پیدا کند که یک لحظه موفقیت آمیز بود.

وی افزود: این توافق سبب توقف نگران کننده‌ترین ابعاد برنامه هسته‌ای ایران و ایجاد فضای لازم برای ادامه مذاکرات به منظور دستیابی به یک توافق جامع شد.

هاموند همچنین نوشت: از آن زمان تاکنون هر دو طرف برای رسیدن به یک توافق معتبر و دراز مدت تلاش کرده‌اند.

وی ادامه داد: ایران می‌گوید ما به انرژی هسته‌ای نیاز داریم و ما هیچ وقت با آن مخالفت نکرده‌ایم اما تاکید می‌کنم که ما به این کشور اجازه نمی دهیم به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

وزیر امور خارجه انگلیس علاوه بر این به تلاش برخی اعضای کنگره آمریکا برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران اشاره کرد و از آنها خواست تا فعلا از این کار خود دست نگه دارند. چون تحریم‌های جدید امیدهای ما برای برقراری صلح در منطقه خاورمیانه را نابود می‌کند.

انتهای پیام

کد N714917