یوسفیان ملا در گفت‌وگو با ایلنا:

کمک‌های مالی انتخاباتی با رقم بالا بررسی شود

مجلس

معنای کمک کردن برای انتخابات نمی‌تواند این باشد كه رقمش مثلا پانصد میلیون تومان بوده است و اگر زیاد باشد باید بررسی کرد.

رییس كمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد پرونده رحیمی و پرداخت پول به نمایندگان تاکید کرد: البته اگر ایشان بگویند کمک، پس باید رقمش نیز خیلی پایین باشد زیرا معنای کمک کردن نمی‌تواند این باشد كه رقمش مثلا پانصد میلیون تومان بوده است و اگر زیاد باشد باید بررسی کرد

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در خصوص این مسئله كه باید منابع مالی نمایندگان مشخص باشد، گفت:  اگر منظور طرح‌های عمرانی است که هر نماینده برای طرح‌های عمرانی بودجه دارد و می‌گیرد، یك بحث است و اگر منظور هزینه نمایندگی برای انتخابات است دیگر بستگی به فرد دارد که اگر شخصیت شناخته‌شده‌ای باشد مردم به ستاد انتخاباتی‌اش کمک می‌کنند.

وی تصریح كرد: معمولا روال بر این است که به نماینده کمک می‌کنند٬ حسابی باز می‌کنند و هرکسی هر چقدر می‌خواهد کمک می‌کند بنابراین نماینده نمی‌بیند که هر کس چه مقداری کمک کرده است.

وی درباره پرداخت پول از سوی محمدرضا رحیمی به نمایندگان ابراز داشت: اتفاق بدی هم نیفتاده٬ کمک کرده‌اند. البته اگر ایشان بگویند کمک، پس باید رقمش نیز خیلی پایین باشد زیرا معنای کمک کردن نمی‌تواند این باشد كه رقمش مثلا پانصد میلیون تومان بوده است و اگر زیاد باشد باید بررسی کرد اما اگر رقم پایینی است مشکلی هم ندارد زیرا نماینده بدون کمک دیگران نمی‌تواند کاری کند و در نتخابات موفق شود.

 

کد N714774