یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد

توافق کری و ظریف برای حفظ ارتباط

مذاكرات ايران و گروه 1 5, جان كري, مذاكرات هسته‌اي, محمد جواد ظريف

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت: کری و محمد جواد ظریف همتای ایرانی‌اش توافق کردند تا در آینده نزدیک دوباره با یکدیگر دیدار کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به دیدار جان کری و محمد جواد ظریف وزرای خارجه ایران و آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در روز جمعه گفت: این دیدار روی ادامه مذاکرات هسته‌ای متمرکز بود و دو طرف درباره‌ نشست اخیر گروه 1+5 رایزنی کردند.
این مقام وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود ادامه داد: جان کری همچنین تمایل ما برای دستیابی به یک چارچوب سیاسی در مذاکرات تا پایان ماه مارس را اعلام کرد .
وی همچنین گفت:‌ آنها توافق کردند تا ارتباط با یکدیگر را حفظ کنند و تلاش خواهند کرد تا به زودی دوباره با یکدیگر دیدار کنند.
به گزارش رویترز این دیدار که با حضور هلگا اشمیت، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه کنفرانس مونیخ در آلمان برگزار شد بیش از یک ساعت به طول انجامید.
وزرای امور خارجه ایران و آمریکا طی ماههای اخیر مکررا با یکدیگر دیدار و تلاش کردند تا بن بست کنونی در روند مذاکرات هسته‌ای را حل کنند.
ظریف همچنین قرار است با همتایان فرانسوی و روس خود در مونیخ دیدار کند.
کد N714321