در بیانیه خانه احزاب به مناسبت دهه فجر مطرح شد؛

از اقداماتی که به وحدت ملی آسیب می‌رساند پرهیز شود

سیاست داخلی,بیانیه خانه احزاب به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

خانه احزاب ایران از همه مسئولان می‌خواهد ضمن گسترش فرهنگ تعامل با احزاب، از ظرفیت این بخش که متشکل از نیروهای خوشنام، باتجربه و کارآمد نظام است بیش از پیش استفاده کنند.

خانه احزاب به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا٬ متن این بیانیه به شرح زیر است:

بزرگداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور تلاش‌های ملتی است که در طول تاریخ برای رسیدن به آزادی و استقلال مجاهدت کرد و سرانجام با تقدیم هزاران شهید، نهال مردمسالاری مبتنی بر آموزه‌های دینی را ذیل نظام جمهوری اسلامی غرس کرد.

امام خمینی (ره) با گفتمان دینی، انقلاب عظیم مردم ایران را رهبری کرد و اسلامیت و جمهوریت را ملازم یکدیگر خواند.

او که مردم را ولی‌نعمت می‌خواند از بدو پیروزی انقلاب با مراجعه به رای مردم در همه امور، سنتی مبارک را بنا نهاد تا همواره مردم محور تصمیم‌گیری‌ها و تعیین‌کننده راهبرد‌های نظام باشند.

در این میان احزاب و تشکل‌های سیاسی که نقش برجسته‌ای در افزایش مشارکت عمومی و تقویت مردم سالاری دارند طی سه دهه گذشته در چارچوب قانون اساسی و قانون احزاب، فعالیت‌های خود را سامان داده و به عهد دیرین امام و مردم وفادار مانده‌اند.

احزاب و تشکل‌های سیاسی به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی که درمیثاق ملی ایرانیان و خون بهای شهیدان یعنی قانون اساسی به ضرورت فعالیت آن‌ها تصریح شده، بایستی که همواره در صحنه تلاش حضور داشته و از دستاوردهای انقلاب در این بخش صیانت کنند.

بر این اساس خانه احزاب ایران از همه مسئولان می‌خواهد ضمن گسترش فرهنگ تعامل با احزاب، از ظرفیت این بخش که متشکل از نیروهای خوشنام، باتجربه و کارآمد نظام است بیش از پیش استفاده کنند.

شورای مرکزی خانه احزاب ایران ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از همه احزاب و تشکل‌های سیاسی وآحاد جامعه می‌خواهد با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، همچون گذشته در تقویت وحدت و همبستگی ملی و دفاع از ارزشهای انسانی و دینی انقلاب اسلامی بکوشند.

همچنین انتظار می‌رود مسئولان و دست‌اندرکاران جشن‌های پیروزی انقلاب از هرگونه رفتار جناحی و سلیقه‌ای اجتناب کرده و زمینه مشارکت همه جریان‌های سیاسی درون‌نظام را بیش پیش فراهم آورند و از اقداماتی که به وحدت ملی آسیب می‌رساند پرهیز نمایند.

کد N714202