/انسجام داخلی؛ پاسخ به تحریم‌ها/

آقامحمدی: دانشجویان آرمان‎گرایی و عدالت‎محوری را سرلوحه کار خود قرار دهند

22 بهمن,دهه فجر,دانشجو,دانشجويان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شهدای دانشجو نقش برجسته، مومنانه، ولایی، ستم سوز و عدالت محور در پیروزی انقلاب داشتند.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‎وگوی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دانشگاه محلی است که نیروی جوان و متمرکز در آن قرار دارد و چنانچه این پتانسیل جهت‎دهی درستی داشته باشد قطعاً این مهم در همه زمینه‎ها اثری برجسته خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه‎ها در زمان پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) از اولین اقشاری بودند که پشت سر امام(ره) در انجام نهضت انقلاب حضور پیدا کردند و دوشادوش سایر اقشاری که آن روزها رنگ خدایی گرفته بودند در جهت براندازی رژیم طاغوت و استقرار ایران اسلامی و حکومتی به نام خدا و رهبری امام خمینی(ره) نقش ارزنده‎ای داشتند، افزود: در این ایام استاد نجات‎اللهی در حالی که در داخل دانشگاه تهران به رژیم اعتراض داشتند به شهادت رسیدند.

آقامحمدی با اشاره به اینکه شهدای دانشجو نقش برجسته، مومنانه، دلایی، ستم‎سوز و عدالت‎محور در انقلاب و پیروزی آن داشتند، تصریح کرد: قشر دانشجو به دنبال حق و عدالت است هنگامی که امام راحل نهضت را شروع کرد چرخش معناداری در دانشگاه‎های ما به سمت اسلام‎گرایی و خداگرایی به وجود آمد و دانشجویان نه تنها در انقلاب بلکه در ساختارمندی نظام، سپاه، جهاد و نهادهای انقلابی تازه تأسیس حضوری پررنگ داشتند و فداکارانه و آرمان‎گرایی ساختار نهادهای انقلابی از دانشجویان مومن و عدالت‎خواه تشکیل شد.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس با اشاره به اینکه دانشجویان بایستی آرمان‎گرایی و عدالت‎محوری را سرلوحه کار خود قرار دهند، بیان کرد: برخی سیاسیون آلوده به دنیا سعی می‎کنند از دانشجو به عنوان سیاه‎لشکر خود استفاده کنند به گونه‎ای که یکی از آنها ادعا می‎کرد جنبش دانشجویی حرفی مفت است در حالی که معتقدم جنبش عدالت‎خواه دانشجویی یک واقعیت است و دانشجو به دنبال عدالت‎محوری و آرمان‎گرایی است.

وی گفت: جنبش دانشجویی در مبارزه با مفاسد اقتصادی و کج‎روی‎های سیاسی نقش دارد و بدون وابستگی به هیچ جریانی می‎خواهد در چارچوب آرمان‎های انقلاب، عدالت اسلامی، راه امام و رهبری حرکتو به رسالت عدالت‎خواهی خود برسد.

انتهای پیام

کد N714196