رهبران چین و ژاپن به سفر رسمی به آمریکا دعوت شدند

مشاور ارشد امنیتی رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن، رهبران چین و ژاپن را برای سفرهای رسمی به آمریکا دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "سوزان رایس"، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: در راستای تقویت روابط مان در این منطقه مهم مفتخرم که اعلام کنم ما "شینزو آبه"، نخست وزیر ژاپن و "شی جینپینگ"، رئیس جمهوری چین را برای سفرهای رسمی به آمریکا دعوت کرده‌ایم.

وی افزود: "جوکو ویدودو"، رئیس جمهوری اندونزی و "پارک گئون های"، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز در سال جاری میلادی به آمریکا دعوت می‌شوند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در اوایل ریاست جمهوری خود برنامه‌هایی را برای خروج منابع نظامی، اقتصادی و انسانی آمریکا از جنگ‌های خاورمیانه و استقرار آنها در آسیا ارائه کرد اما گاهی اوقات این استراتژی به خاطر بهار عربی، درگیری‌های سوریه و اوکراین و بحران اقتصادی اروپا با مشکل مواجه شده است.

این سفرها در راستای تاکید بر تداوم این استراتژی در نظر گرفته شده‌اند. این اطلاعیه همزمان با آن منتشر شد که آمریکا و ژاپن قصد دارند مذاکرات خود در رابطه با توافقنامه گسترده تجاری را نهایی کنند؛ توافقی که کشورهای مختلف در دو طرف اقیانوس آرام را به یکدیگر مرتبط می‌کنند.

زمان این سفرهای رسمی هنوز مشخص نیست اما انتظار می‌رود که شینزو آبه پس از مذاکرات در رابطه با این توافق تجاری که با مشکلات زیادی مواجه است به واشنگتن سفر کند.

انتهای پیام

کد N714054