یک فعال دانشجویی:

سیاستمداران باید مرز نقد و تخریب را رعایت کنند

دانشجويي,نقد و انتقاد

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران غرب، گفت: سیاستمداران نباید از چارچوب‌های نقد خارج شوند و باید تفاوت نقد و تخریب را در نظر بگیرند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران غرب، گفت: سیاستمداران نباید از چارچوب‌های نقد خارج شوند و باید تفاوت نقد و تخریب را در نظر بگیرند.

امیر امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: نقادی باید با احترام و رعایت حرمت‌ها صورت گیرد. کسی که منتقد است، باید ظرفیت شنیدن پاسخ نقدشونده را نیز داشته باشد. وقتی کسی را به چالش می‌کشیم باید انتظار داشته باشیم تا او پاسخ حرف‌های ما را بدهد.

وی ادامه داد: مفهوم نقد نباید با مفهوم تخریب یکی شود. نقد با سازندگی همراه است در حالی که تخریب بر جدایی‌ها دامن می‌زند. سیاستمداران ما در هنگام نقد کردن باید اختلافات شخصی، سلایق و عقیده سیاسی خود را کنار بگذارند و پیرامون همان مسأله خاص نقد علمی‌شان را بیان کنند.

این فعال دانشجویی با اشاره به نقدها و تخریب‌ها علیه تیم مذاکره کننده کشورمان در مسأله هسته‌ای، خاطرنشان کرد: یادمان نرود که کشورمان در حال مذاکره با شش کشور جهانی است. اروپا و آن کشورها از یکدیگر حمایت می‌کنند و پشت هم قرار گرفته‌اند. چرا در حالی که تیم مذاکره کننده هسته‌ای جلوی این کشورها قدرتمند ایستاده نکات منفی عملکردشان را بزرگ نشان می‌دهیم؟ چرا تیتر روزنامه‌های ما پر از افشاگری‌ها شده است. چرا از تخریب چهره‌ها نمی‌ترسیم و آنها را خراب می‌کنیم؟

وی افزود:وقتی شخصی نقد غیراصولی مطرح می‌کند، در واقع فضای جامعه را متشنج کرده است. اگر شخصی از نیت بد و روی سلیقه شخصی همچنین خواست سیاسی‌اش دست به نقد تخریب‌گونه بزند با روشن شدن موضوع باعث ناراحتی مردم و طرفدارانش خواهد شد.

انتهای پیام

کد N713916