/انسجام داخلی؛ پاسخ به تحریم‌ها/

یک فعال دانشجویی: حضور مردم در صحنه‌،انسجام داخلی را افزایش می‌دهد

22 بهمن,دهه فجر

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، گفت: وجود شکاف‌های متعدد از انسجام داخلی جلوگیری می‌کند. اگر بتوان شکاف‌ها را از میان برداشت، انسجام و وحدت ملی تحقق پیدا می‌کند.

امین مجیدی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب همیشه بحث تفرقه وجود داشته است که هم از طریق دشمنان داخلی و هم از طریق دشمنان خارجی ایجاد می‌شود. تفرقه‌افکنان کارشان را از طرق مختلف انجام می‌دادند و هنوز هم ادامه دارد.

وی ادامه داد: در تفرقه‌های داخلی آن چیزی که عامل اصلی ایجاد فاصله میان مردم و مسئولین می‌شود، شکاف‌های مختلف از قبیل شکاف‌های عقیدتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است. اگر مسئولین بتوانند این شکاف‌ها را کمتر کنند، قطعاً فضا را برای تفرقه از بین می‌برند.

این فعال دانشجویی با تأکید بر تفاوت مفهوم اقتصاد مقاومتی و اقتصاد ریاضتی،‌ گفت: اقتصاد مقاومتی و ابلاغیه‌ای که از طرف مقام معظم رهبری صادر شد با اقتصاد ریاضتی کاملاً متفاوت است. اقتصاد مقاومتی نیروهای داخلی را در جهت گسترش تولید داخلی و تکمیل زیرساخت‌ها بسیج می‌کند و از این طریق وابستگی‌اش را به خارج کاهش می‌دهد.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن 22بهمن، تصریح کرد: حضور مردم در همه صحنه‌ها باعث افزایش انسجام میان مردم و مسئولین می‌شود. اما نکته‌ای که باید حتماً مورد توجه قرار بگیرد آن است که احزاب از این حضور سوءاستفاده‌های سیاسی نکنند و جمعیت زیاد راهپیمایی کنندگان 22بهمن را مصادره به مطلوب و به نفع جناح خود نکنند.

انتهای پیام

کد N713875