ارتش انگلیس مسلمانان بیشتری را جذب می‌کند

سیاسی

در پی انتشار آماری مبنی بر اینکه مسلمانان کمتر از یک درصد از ارتش انگلیس را تشکیل می‌دهند، نظامیان انگلیسی در حال بررسی راه‌های افزایش جذب مسلمانان هستند.

در پی انتشار آماری مبنی بر اینکه مسلمانان کمتر از یک درصد از ارتش انگلیس را تشکیل می‌دهند، نظامیان انگلیسی در حال بررسی راه‌های افزایش جذب مسلمانان هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گاردین، شمار مسلمانان در ارتش انگلیس 54 / 0 درصد است که در مقایسه با جمعیت 4 / 4 درصدی آنها نشان می‌دهد که عملیات‌های کمتری با حضور سربازان مسلمان انجام می‌شود. با این حال مخالفت‌ها برای حضور انگلیس و مشارکت در عملیات‌های عراق و افغانستان بسیار پایین است.

ارتش انگلیس همچنین نگران این مساله است که اقلیت‌های قومی سیاه‌پوست، آسیایی و سایر گروه‌ها به اندازه کافی حضور ندارند و برنامه جذب سرباز برای ارتش انگلیس در حالی آغاز شده است که ماهانه 10 حادثه علیه این گروه‌ها در سراسر انگلیس رخ می‌دهد.

در مجموع 480 مسلمان در ارتش انگلیس با 88 هزار و 500 سرباز وجود دارد که به عبارت دیگر معادل 54 / 0 درصد است و نسبت به سال 2008 با 300 سرباز افزایش نشان می‌دهد. طبق سرشماری سال 2011، مسلمانان حدود 4 / 4 درصد جمعیت انگلیس را تشکیل می‌دهند.

ارتش انگلیس قصد دارد تا مسلمانان مناطق بردفورد و برنلی را که 25 درصد جمعیت مسلمانان را در برمی‌گیرد، برای ورود به ارتش ترغیب کند. حدود 9110 عضو ارتش انگلیس را سیاه‌پوستان، آسیایی‌ها و جمعیت اقلیت قومی تشکیل می‌دهند.

ژنرال نیکولاس کارتر، رئیس ستاد ارتش انگلیس گفت: جذب سیاه‌پوستان، آسیایی‌ها و جوامع اقلیت قومی طی سال‌های اخیر افزایش یافته است اما هنوز به مرحله مورد نظر ما نرسیده است. لازم است که کارهای بیشتری در این باره انجام شود.

انتهای پیام

کد N713301