اقدام عجیب اردنی‌ها برای جدا کردن حساب داعش از اسلام

سیاسی

تلویزیون اردن با پخش تصاویری، نگارش آیات قرآن بر روی بمب‌ها و موشک‌هایی که با ده‌ها جنگنده به سوی پایگاه‌های داعش پرتاب می‌شوند را به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، اقدام اردن در واقع تلاشی است برای اثبات این امر که داعش هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و اعضای این گروه از نظر دیگر مسلمانان ملحد محسوب می‌شوند.

در تصاویر تلوزیون اردن نشان داده شد که بر روی این موشک‌ها آیاتی چون «سیصلی نارا ذات لهب» و «ترمیهم بحجارة من سجیل» و نیزعباراتی مانند «داعش! اسلام از شما برائت می‌جوید» نوشته شده است.

همچنین در این گزارش تلویزیون اردن لحظات برخاستن جنگنده‌ها، هدف‌هایی که بمباران کردند و بازگشت سالم آنها به پایگاه‌های خود را به تصویر کشید.

ارتش اردن در بیانیه‌ای اعلام کرد: ده‌ها جنگنده نیروی هوایی اردن صبح روز پنج شنبه برای اعلام وفاداری خود با خلبان معاذ الکساسبه در حملات هوایی متوالی پایگاه‌ها و لانه‌های این تشکیلات تروریستی و هم‌چنین مراکز آموزشی و انبارهای مهمات و اسلحه آنان را بمباران کرد.

پادشاه اردن در واکنش به جنایت اخیر تروریست های داعش در سوزاندن معاذ الکساسبه، سفر خود به واشنگتن را نیمه کاره رها کرد و با تاکید بر اینکه خون الکساسبه هرگز پایمال نخواهد شد،‌ این گروه تروریستی را به پاسخی سخت تهدید کرد.

انتهای پیام

کد N713161