ادامه مخالفت دموکرات‌های آمریکا با سخنرانی نتانیاهو در کنگره

آمريكا,نتانياهو

سه نماینده دموکرات کنگره آمریکا اعلام کردند در سخنرانی ماه آینده نخست‌وزیر اسرائیل در کنگره که قرار است در آن علیه ایران صحبت کند شرکت نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سه نماینده دموکرات برجسته کنگره آمریکا اعلام کردند در سخنرانی سوم مارس بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در کنگره شرکت نخواهند کرد.

نتانیاهو که از سوی جان بونر رییس کنگره و راندمر سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن برای سخنرانی در کنگره دعوت شده است قرار است در این جلسه علیه توافق هسته‌ای احتمالی میان ایران و گروه 1+5 صحبت کند.

این نمایندگان دموکرات تاکید کردند از آنجایی که جان بونر بدون رایزنی با باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا از نتانیاهو دعوت کرده است در جلسه سخنرانی وی شرکت نخواهند کرد.

همچنین کاخ سفید روز پنج‌شنبه تایید کرد جو بایدن معاون رییس‌جمهور نیز در سخنرانی نتانیاهو شرکت نخواهد کرد.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید با اعلام این خبر گفت: جو بایدن دیگر مسئولیت‌هایشان را به عنوان رییس مجلس سنا جدی بر می‌شمرد که یکی از آنها شرکت در نشست مشترک کنگره است اما به دلیل سفر که برای اوایل ماه مارس در پیش دارد در این سخنرانی شرکت نخواهد کرد اگرچه برنامه سفر وی هنوز قطعی نیست.

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت که اوباما بر این باور است که هر یک از اعضای کنگره خود می‌توانند برای حضور در سخنرانی نتانیاهو تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، جان لوئیس نماینده ایالت جورجیا، جی کی باترفیلد نماینده کارولینای شمالی و ارل بلا مونوئر سه نماینده دموکراتی هستند که اعلام کردند در سخنرانی سوم مارس نتانیاهو در کنگره شرکت نخواهند کرد.

گفته می‌شود تصمیم نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای قبول دعوت جان بونر خشم کاخ سفید و بسیاری از اعضای دموکرات کنگره را برانگیخته است.

نتانیاهو یکی از اصلی‌ترین مخالفان سیاست‌های دولت آمریکا برای مذاکره با ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور محسوب می‌شود و پیش از این بارها نسبت به روند مذاکرات هسته‌ای ابراز نگرانی کرده است.

انتهای پیام

کد N713135