زاهدی:

دولت لایحه ایجاد چهار منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس آورده است

سیاسی

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: دولت برای مناطق ویژه لایحه‌ای به مجلس ارائه و درخواست چهار منطقه ویژه داشته که ما منطقه ویژه اقتصادی دانش بنیان در ماهان را به رییس کمیسیون اقتصادی پیشنهاد داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، "محمدمهدی زاهدی" صبح امروز جمعه 17 بهمن ماه در نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با نخبگان و فعالان حوزه ICT استان کرمان اظهار کرد: کار پارک علم و فناوری باید استانی باشد و مربوط به یک یا دو دانشگاه نیست و در دولت قبل مصوب کردیم که هر استان باید یک پارک علم و فناوری داشته باشد.

وی افزود: باید این پارک را گسترش داده و در جنوب شرق کشور تبدیل به شهرک علم و فناوری بشود که حتما رونق بزرگی برای شرکت های دانش بنیان است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت برای مناطق ویژه لایحه ای به مجلس ارائه و درخواست چهار منطقه ویژه داشته که ما منطقه ویژه اقتصادی دانش بنیان در ماهان را به رییس کمیسیون اقتصادی پیشنهاد داده‌ایم و اکنون نیز آقای ترکان با این امر اعلام موافقت کردند که اگر این اتفاق بیفتد، کار بزرگی در منطقه انجام خواهد شد و آقای پورابراهیمی در کمیسیون اقتصادی باید پیگیر این مسئله باشند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درخواست داریم بحث شبکه مترواترنت جدی گرفته شود، که به نفع استان است و باید متولی مشخصی داشته باشد.

وی بیان کرد: در بحث دولت الکترونیک در سفر استانی دولت نهم تصویب شد که کرمان پایلوت در کشور باشد و کارهای بزرگی انجام شد اما با این وجود مشکلاتی داریم و درخواست می کنیم کمبودهای استان در زمینه دولت الکترونیک جبران شود که در صورت رفع مشکلات، می‌توانیم به قطب توریسم بهداشتی تبدیل شویم.

زاهدی گفت: استان کرمان امکانات بسیاری دارد و باید وزارتخانه به دانشگاه های استان توجه کرده و یکسری پروژه ها را به این واحدها واگذار نماید.

انتهای پیام

کد N713041