ژاپن هیچ نیرویی به خاورمیانه اعزام نمی‌کند

سیاسی

دولت ژاپن اعلام کرده با وجود کشته شدن دو شهروند این کشور به دست داعش، توکیو هیچ نیرویی به خاورمیانه اعزام نمی‌کند و قصد ندارد تا موضع صلح‌طلبانه پس از جنگ جهانی دوم را کنار بگذارد و تنها به دنبال افزایش کمک‌های بشردوستانه و غیرنظامی خود به خاورمیانه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، یاسوهیسا کاوامورا، سخنگوی مطبوعاتی وزارت امور خارجه ژاپن گفت: ما هرگز تسلیم تروریسم نمی‌شویم و موضع صلح‌طلبانه گذشته خود را در همکاری در منطقه تغییر نخواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ژاپن ممکن است اعزام و استقرار نیروی زمینی را برای مقابله به تروریسم در خاورمیانه مد نظر قرار دهد، گفت: در حال حاضر، ما به دنبال این مساله نیستیم. همانطور که در گذشته نیز گفتم، ما به تامین کمک‌های بشردوستانه و البته غیرنظامی خود به کشورهایی که با تهدیدهای تروریستی روبه‌رو هستند یا درگیر اقدامات جنایتکارانه در خاورمیانه هستند، ادامه خواهیم داد.

پیش از کشته شدن دو شهروند ژاپنی به دست داعش برخی گمانه‌زنی‌ها برای تغییر در بند 9 قانون اساسی ژاپن درباره اعزام نیرو به مناطق درگیر وجود داشت.

انتهای پیام

کد N713038