حسینی در گفت و گو با ایسنا:

"خوشرو" برای حفظ منافع و مصالح کشور به سازمان ملل معرفی شد

سازمان ملل متحد

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که انتخاب خوشرو به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل در جهت حفظ منافع و مصالح کشور انجام شده است گفت: قطعا نداشتن نماینده ایران در سازمان ملل به نفع کشور نبود.

باقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار پارمانی ایسنا، با اشاره به انتخاب خوشرو به عنوان نماینده‌ی ایران در سازمان ملل گفت: خالی ماندن کرسی ایران در سازمان ملل درست نیست قطعا باید هر چه سریعتر فردی معرفی می‌شد، نهایتا نیز آقای خوشرو با هدف حفظ منابع و مصالح کشور به عنوان نماینده‌ی ایران در سازمان ملل معرفی شد.

وی افزود: در طول یک سال گذشته جمهوری اسلامی بر موضعش در مورد معرفی آقای ابوطالبی پایداری و مقاومت کرد و نماینده‌ای در سازمان ملل معرفی نکرد ولی نتیجه‌ای حاصل نشد و تنها ایران در سازمان ملل بدون کرسی ماند.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: تا زمانی که سازمان ملل در اختیار آمریکا باشد و آنها انحصار را در دست گیرند این اتفاقات می‌افتد، بر این اساس انتخاب فرد دیگری برای نمایندگی ایران در سازمان ملل اشکالی ندارد چون بیش از این خالی ماندن کرسی ما برای کشور مناسب نبود.

حسینی با تاکید بر این که باید جامعه جهانی را با خود همراه کنیم گفت: باید عزم بین‌المللی وجود داشته باشد تا تکلیف زیاده خواهی‌ها و زورگویی‌های آمریکا در سازمان ملل روشن شود. باید معلوم شود آیا واقعا سازمان ملل نهاد بین‌المللی است و یا سازمانی آمریکایی است.

وی با بیان اینکه نفوذ و سلطه آمریکا در سازمان ملل کاملا محرز است گفت: نمونه نفوذ آمریکا در سازمان ملل کارشکنی برای صدور روادید برای آقای ابوطالبی است. این موضوع محرز شد که آمریکایی‌ها تصمیم‌گیرنده نهایی در سازمان ملل هستند و سازمان ملل از استقلال و توانمندی لازم برای تصمیم گیری برخوردار نیست.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تاکید بر لزوم پیگیری اعتراض ایران در خصوص عدم صدور روادید ابوطالبی گفت: این حق محفوظی است و باید مشخص شود به چه دلیل برای آقای ابوطالبی روادید صادر نشده است، اگر قرار باشد آمریکایی‌ها تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی باشند بهتراست به عنوان سازمان ملل تغییر کند.

حسینی در عین حال گفت: شاید این اتفاق سایر ملت‌ها را از خواب بیدار کند و عزم و اراده‌ی جدی در بین ملت‌ها شکل گیرد تا نهایتا تکلیف سازمان ملل مشخص شود، این موضوع می‌تواند مقدمه‌ای برای شروع این کار باشد.

انتهای پیام

کد N713009