وکیل سابق ماندلا در پی دفاع از رهبر اپوزیسیون ونزوئلا

یکی از اعضای پارلمان کانادا و وکیل حقوق بشر که سابقا از رهبر ضد آپارتاید آفریقای جنوبی دفاع می‌کرد، به تیم حقوقی رهبر محبوس اپوزیسیون ونزوئلا می‌پیوندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "ایروین کوتلر"، وزیر دادگستری و دادستان کل سابق کانادا طی روزهای آتی به کاراکاس، پایتخت ونزوئلا سفر می‌کند تا به تیم دفاعی "لئوپولدو لوپز"، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ملحق شود.

وی سابقا به عنوان رایزن نلسون ماندلا، رهبر ضد آپارتاید آفریقای جنوبی فعالیت می‌کرد و همین طور مشاور رهبران شوروی سابق، آمریکای لاتین و آسیا بوده است.

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به رهبری اعتراضات ضد دولت ونزوئلا متهم است. دولت کاراکاس مدعی است که لوپز این اعتراضات را که سرانجام به خشونت کشیده شد، هدایت می‌کرد که به کشته شدن 43 تن انجامید. وی در 18 فوریه یکسالگی حبس خود را تکمیل می‌کند.

رهبران اپوزیسیون، لوپز را یک زندان سیاسی می‌دانند که تنها مشغول دفاع از حق معترضان بوده است. دولت آمریکا و سازمان ملل نیز خواستار آزادی وی شده‌اند.

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا مسلط به زبان انگلیسی و از خانواده‌ای متول است که در آمریکا تحصیل کرده است. وی نماد جناح اپوزیسیون رادیکال بود که باور دارد اقدامات خیابانی تنها گزینه است چرا که "حکومت خودکامه" تغییرات دموکراتیک دولت را غیر ممکن می‌سازد.

انتهای پیام

کد N712953