حداد عادل: اهمیت جمهوری اسلامی از استقلال و آزادی بیشتر است

غلامعلی حداد عادل,انقلاب اسلامی ایران

ایرنا نوشت:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سه خواسته ملت ایران در قالب شعار ˈاستقلال، آزادی، جمهوری اسلامیˈ گفت: اهمیت جمهوری اسلامی از استقلال و آزادی هم بیشتر است.

ˈغلامعلی حداد عادلˈ شامگاه پنجشنبه در جمع مردم شهرستان شاهین شهر در مسجد فاطمیه این شهر افزود: ملت ایران استقلال و آزادی را به معنای بی بند و باری نمی خواستند بلکه می خواستند مملکت براساس دین اسلام اداره شود.

وی اظهار کرد: امام با آوردن دین در صحنه علوم اجتماعی و متن زندگی افراد جامعه هدیه بزرگی به ملت داد.

وی یادآور شد: امام قیام کرد تا دین بر کرسی حکومت بنشیند و حکومت دینی شود و همچنین به ما یاد داد که ولایت از همه تکالیف شرعی مهم تر است.

نماینده مجلس افزود: امام به موضوع جدایی دین از سیاست خاتمه داد و ولایت فقیه را به عنوان نعمت بزرگ حکومت دینی در کشور به ما عطا کرد.

وی همچنین ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر، برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را امری ضروری برشمرد و گفت: همانطور که برگزاری مراسم دهه عاشورا به خونخواهی حضرت سیدالشهدا برگزار می شود انقلاب اسلامی نیزبرگرفته از نهضت عاشوراست و امام راحل حرکت خود را با الهام از حرکت امام حسین آغاز کرد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به خواسته مردم مبنی بر استقلال در دوران پیش از انقلاب گفت: قبل از انقلاب مردم استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و علمی نداشتند.

حداد عادل تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام(ره) موجب بازگشت دوباره استقلال به کشور شد.

وی از برکات انقلاب به ممانعت و کوتاه کردن دست ابرقدرتها در دخالت در امور کشور اشاره کرد و گفت: امروز ایران آزادانه در تمام عرصه های بین المللی تصمیم گیری می کند.

وی با رد ادعای دشمنان مبنی بر تاثیر تحریم ها بر مردم گفت: به برکت همین استقلال، علاوه بر اینکه تحریم ها بر وضعیت کشور تاثیری نداشته است در علوم فضایی و همچنین پرتاب ماهواره به فضا از همه کشورهای اسلامی جلوتر هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در این شرایط تاکید رهبر معظم انقلاب به دیپلمات ها بر سر موضوع مذاکره ان است که مواظب باشند استقلال کشور که به بهای خون شهدا بدست آمده است صدمه نبیند.

حداد عادل در بخش دیگری به توهین نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر به بهانه آزادی اشاره کرد و گفت: حضرت محمد(ص) محبوب مسلمانان و غیر مسلمانان جهان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، ایران را باثبات ترین و امن ترین کشور منطقه عنوان کرد و گفت: زمانی که گروه های داعشی دست پرورده استعمار خواستند وارد خطوط قرمز ما در نجف اشرف و کربلا شوند، سردار شجاعی همچون سلیمانی وارد صحنه شد و اجازه نداد که اینها از خطوط قرمز عبور کنند.

وی در پایان بر اهمیت وحدت و حفظ روحیه اسلامی در بین مردم تاکید کرد.

 

45503

کد N712941