در گفت‌وگو با ایسنا

ظریف: در مونیخ مذاکرات را پیش می‌بریم/با کری و وزرای اروپایی دیدار می‌کنم

مذاكرات ايران و گروه 1 5, محمدجواد ظريف, مذاكرات هسته‌اي

محمد جواد ظریف درباره احتمال انجام توافق سیاسی با 1+5 در مونیخ گفت: چون همه اعضای ١+٥ در مونیخ حضور ندارند نمی‌توان در آن‌جا توافق سیاسی انجام داد ، در مونیخ تنها مذاکرات را به جلو پیش می‌بریم.

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از دیدار دو جانبه خود با همتایان کشورهای اروپایی 1+5 و آمریکایی‌اش در حاشیه نشست امنیتی مونیخ خبر داد و درباره برنامه اجلاس امنیتی مونیخ گفت: از آنجایی که چین در سطح وزیر خارجه در این نشست شرکت نمی‌کند و هنوز مشخص نیست که وزیر خارجه روسیه در این نشست شرکت کند یانه، بر همین اساس با وزاری کشورهای اروپایی و آمریکایی عضو ١+٥ به طور مفصل دیدار دو جانبه می‌کنم. هم چنین در یک نشست عمومی با حضور لوران فابیوس و مولود چاووش اوغلو وزرای خارجه فرانسه و ترکیه سخنرانی می‌کنیم و تعدادی دیدار دو جانبه با مقامات مختلف کشورهای دیگر درباره موضوعات غیر هسته‌ای انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: اشتاین مایر ، وزیر خارجه آلمان غروب می‌رسد و جان کری وزیر امور خارجه صبح وارد شده است. هنوز دیدارها را برنامه ریزی نکرده‌ایم ، مشخص نیست که ساعت دقیق دیدارها به چه شکل باشد.

وی درباره احتمال انجام توافق سیاسی گفت: چون همه نیستند نمی‌توان توافق سیاسی انجام داد ، در مونیخ تنها مذاکرات را به جلو پیش می‌بریم.

انتهای پیام
کد N712831