/انسجام داخلی؛ پاسخ به تحریم ها/

وکیلی:رمز ماندگاری انقلاب اسلامی وحدت است

دهه فجر

مدیرمسئول روزنامه ابتکار گفت: شاه‌کلید ماندگاری انقلاب اسلامی و رمز پایداری آن وجود وحدت و انسجام ملی است.

محمد وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: 36 سال از انقلاب گذشته است. رمز بقا و ماندگاری آن وحدت ملی بوده است. در تأکیدات امام (ره) و رهبری نیز این رمز تبلور داشته است. وحدت ملی، وحدت سیاسیون و وحدت اقوام رمز بقای انقلاب اسلامی ایران است. اگر بخواهیم این انقلاب تداوم داشته باشد باید به شاه کلید بقا که همان وحدت است توجه ویژه‌ای کنیم.

وی ادامه داد: وحدت لوازمی دارد؛ یکی از لزومات آن سعه صدر گروه‌های مختلف در مقابل خطاهای غیرعمد گروه‌های مقابل‌شان است. داشتن سعه صدر در بستر انقلاب نیز باید مورد توجه قرار گیرد. بدان معنا که انقلاب را بنا به سلایق گروهی خاص مصادره نکنیم و تا قامت جریان‌های سیاسی پایین نیاوریم. باید اجازه داد تا شأن، اندازه و سطح انقلاب حفظ شود.

این فعال سیاسی همچنین تأکید کرد: جریان‌های وابسته به فراگفتمان انقلاب باید اجازه فعالیت به دیگر جریان‌های انقلاب را هم بدهند. خارج کردن خرده گفتمان‌ها از درون گفتمان اصلی انقلاب تلاشی نادرست است. باید آنها را نیز به رسمیت بشناسیم.

وکیلی با بیان این‌که اقتصاد ریاضتی و اقتصاد مقاومتی از یکدیگر تفاوت دارند، خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست. اقتصاد مقاومتی یعنی اعتماد، اتکا و انتخاب اقتصاد داخلی. اقتصادی که بومی باشد و حاصل دستاورد و تلاش مردمان خود آن مرز وبوم باشد. چنین اقتصادی در مقابل اخم خارجی‌ها دچار فراز و فرود نمی‌شود.

وی همچنین افزود: اقتصاد متکی بر خارج و وابسته به صنعت جهانی با اخم خارجی‌ها تب می‌کند، بنابراین یکی از شاخصه‌های مهم اقتصاد مقاومتی بومی سازی و ایرانی سازی اقتصادش است. لازمه ایرانی سازی هم آن است که ظرفیت رقابت‌پذیری تولیداتمان را بالا ببریم و بدانیم که مردم حق انتخاب دارند تا با ذائقه خودشان محصولی با کیفیت بالا انتخاب کنند. در این صورت است که تولیدا ما نیز با کیفیت می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برآیند اقتصاد مقاومتی این نیست که مردم از ضرور‌ت‌های زندگی بکاهند، بلکه توجه به زیرساخت‌ها و تولیدات داخلی و ایرانی بودن محصولات است.

انتهای پیام

کد N712818