رییس جمهور در جلسه شورای اداری استان اصفهان مطرح كرد:| 249407

پیروزی‌های بزرگی در مذاکرات به دست آورده‌ایم/ایران از تحریم و فشار دشمن نمی ترسد

دولت

اگر بتوانیم در مذاکره با کسانی که تحریم را بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند با احقاق همه حقوق مسلم خود تحریم‌ها را برداریم، کار بزرگی انجام شده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز سربازان دیپلماسی در خط مقدم ایستادگی می‌کنند و تا همین لحظه، پیروزی‌های بزرگی در مذاکرات به دست آورده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان،حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، عصر پنج‌شنبه در دومین روز از سفر به استان اصفهان، در جلسه شورای عالی اداری این استان با اشاره به اینكه دیروز به تنهایی در برابر دنیا پیروز شدیم و امروز هم به حول و قوه الهی پیروز خواهیم شد، گفت: اگر دیروز همه مردم و نیروهای مسلح در صحنه بودند، امروز هم سربازان دیپلماسی در خط مقدم ایستادگی می‌کنند و تا همین لحظه، پیروزی‌های بزرگی در مذاکرات به دست آورده‌ایم.

وی با بیان اینكه دولت در زمینه آب استان اصفهان به وظیفه خود عمل خواهد کرد، اظهار داشت: همانطور که در تأمین آب و حفظ منابع آبی، ضرورت دارد همه دست به دست هم بدهیم باید در بهینه کردن مصرف آب نیز همه مشارکت و همکاری کنند تا نحوه استفاده از آب مدرن شود و چنانچه بتوانیم فقط ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم همه معضلات مربوط به این بخش برطرف خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینكه مصمم هستیم مصوبات شورای عالی آب عملیاتی شود، تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است و امروز ضرورت دارد، الگوهای کشت تغییر پیدا کند و دیگر نمی‌توان روش‌های سنتی را ادامه داد.

روحانی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در مذاکره با کسانی که تحریم را بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند با احقاق همه حقوق مسلم خود تحریم‌ها را برداریم، کار بزرگی انجام شده است.

رئیس دولت یازدهم با یادآوری اینکه استان اصفهان دارای صنعت قدرتمند، نیروی انسانی با استعداد و کشاورزی بزرگی است، براز داشت: باید مشکلاتی که در این بخش‌ها وجود دارد، حل و فصل شود، امروز مشکل کمبود آب، مشکل عمومی است و برای برطرف کردن آن باید تلاشی همگانی کرد.

وی یادآور شد: اقدامات دولت در زمینه محیط زیست و رفع آلودگی هوا گام‌های بلندی در این زمینه بوده است و امروز هوای اصفهان نسبت به یک سال گذشته یک قدم بهتر شده است، البته هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، اما مصمم هستیم با قوت این مسیر را ادامه دهیم.

رئیس جمهور در ادامه از اجرای ۲۸ پروژه با اعتبار ۶۵۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ در استان اصفهان خبر داد و تاکید کرد: امیدوارم مردم بدانند که اگر دولت بتواند برای حل مشکلات آنان قدمی بردارد از این کار دریغ نخواهد کرد. همه افتخار دولت یازدهم به این است که سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به دولت همواره برقرار باشد و این بزرگترین سرمایه برای حل مشکلات و معضلات است.

روحانی با بیان اینكه در جریان مذاکرات، همه قوا به‌ویژه مقام معظم رهبری با هدایت‌ها و پشتیبانی‌های خود و مردم نیز با حمایت‌های خود کمک و یاری کردند، عنوان کرد: امیدواریم همه دست به دست هم داده و به موفقیت و پیروزی می‌رسیم، اگر در یک مقطعی دشمن به دروغ ادعا می‌کرد که چون ایران تخلف کرده دیگر حق غنی‌سازی ندارد، امروز همه در این حق مسلم ایران تردیدی ندارند و به آن اعتراف می‌کنند و هیچ‌کس در مذاکرات تردیدی ندارد که ایران باید در اراک رآکتور داشته باشد.

رییس دولت تدبیر و امید مذاکرات را کاری بسیار سخت و پیچیده توصیف کرد و گفت: همانطوری که در جنگ ۸ ساله روبه‌روی دشمن ایستادیم و پیروز شدیم، امروز هم در جریان مذاکرات در واقع همان شرایط حاکم است. ایران امروز هم تنها است و ما تا رسیدن به پیروزی نهایی به مسیر خود ادامه می دهیم.

وی با تجلیل از وفاداری و ایثارگری مردم استان اصفهان در دوران نهضت اسلامی و پس از پیروزی انقلاب، بیان کرد: مردم ایران به‌ویژه مردم اصفهان، مردمی وفادار هستند که نه تنها در روزهای پیروزی بلکه در روز سختی و فشار نیز در صحنه حضور دارند.

رییس جمهور تاکید کرد: اصفهان همیشه در خط مقدم بوده است و هیچ مقطعی وجود ندارد که اصفهان عقب‌نشینی کرده و در صف اول نباشد. استان اصفهان، افتخارات و شخصیت‌های بزرگی داشته و امروز هم از شخصیت‌های برجسته‌ای برخوردار است و اصولاً استان از لحاظ سرمایه انسانی دارای رتبه فوق‌العاده‌ای است.

روحانی بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران مشکلات یک جنگ ۸ ساله را سپری کرده و چند سالی است که در تحریم ظالمانه قرار دارد، اظهار داشت: البته از تحریم و فشار دشمن هراسی وجود ندارد، اما به هر حال مردم فداکاری‌های زیادی در مقاطع مختلف انجام داده‌اند و امروز باید دست به دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل و فصل کنیم که موضوع تحریم از مشکلات تحمیلی دشمن بر ملت ایران است که باید زنجیره‌های آن را پاره کنیم.

در جلسه شورای اداری استان اصفهان، نمایندگان استان برخی از مطالبات و پیشنهادات خود را در خصوص حوزه‌های انتخاباتی‌شان با رییس‌ جمهوری در میان گذاشتند و آیت‌الله طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سخنان جداگانه‌ای استقبال مردم استان از رییس‌ جمهوری را فراتر از انتظار خود دانستند و بر حمایت و پشتیبانی خود از دولت تدبیر و امید تأکید کردند.

کد N712773