تقوی: نشست‌های همگرایی اصولگرایان هیچ ربطی به انتخابات ندارد/ ما اپوزیسیون دولت نیستیم

اصولگرایان,انتخابات مجلس دهم,سید رضا تقوی

ایسنا نوشت:

رییس شورای همگرایی اصولگرایان کشور گفت: نشست‌های همگرایی اصولگرایان هیچ ربطی به انتخابات ندارد.

حجت الاسلام سیدرضا تقوی در نشست همگرایی اصولگرایان استان کرمانشاه با تبریک ایام الله دهه فجر، اظهارکرد: ایام دهه فجر یک ایام ویژه و استثنایی در تاریخ ایران است. در این ایام باید برگردیم و تاریخ انقلاب را برای نسل جوان مرور کرده و ابعاد انقلاب را تجزیه و تحلیل کنیم.

وی ادامه داد: بیش از یک‌سال است که حرکتی را در راستای همگرایی اصولگرایان آغاز کرده‌ایم که این نشست استان کرمانشاه بیست و سومین نشست اصولگرایان در سراسر کشور است.

تقوی تاکید کرد: مصمم هستیم که نیروهای ولایی، علاقمندان به انقلاب، مومنین و آنهایی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند را گردهم آوریم و ندای همگرایی و وفاق سر دهیم و از پراکندگی و تشتت دوری کنیم.

رییس شورای همگرایی اصولگرایان کشور تاکید کرد: این حرکت، به صلاح جامعه و در جهت پاسداری از ارزشها و خون شهداست.

وی با اشاره به گفتمان‌های سیاسی موجود در جامعه، تصریح‌کرد: در دوران ریاست جمهوری مقام معظم رهبری گفتمان حاکم بر جامعه گفتمان جهاد، ایثار و شهادت بود که با توجه به همزمانی آن دوران با ایام جنگ تحمیلی گفتمانی بسیار به جا و مناسب بود. بعد از آن دوران، دولت سازندگی روی کار آمد که گفتمان آنها توسعه بود و از دل این گفتمان هم کارگزاران به عنوان یک گروه سیاسی متولد شد.

تقوی ادامه داد: بعد از آن دولت اصلاحات روی کار آمد که گفتمان آنها توسعه سیاسی بود که از دل این گفتمان نیز جریان‌های سیاسی متعددی همچون حزب مشارکت بیرون آمد.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: در اواخر دوران اصلاحات، مقام معظم رهبری سخنانی را بیان کردند که از دل آن اصطلاحاتی همچون مردم سالاری دینی و اصولگرایی وارد ادبیات سیاسی کشور شد که همین اصطلاح اصولگرایی موجی در کشور به راه انداخت که باعث شد در انتخابات نهم ریاست جمهوری سکان دولت به دست اصولگرایان بیافتد.

وی افزود: هشت سال اصولگرایان کارها را در دست داشتند و گفتمان غالب آنها نیز عدالت بود که این دوره هشت ساله هم ضعف‎ها و هم قوت‌هایی داشت و حتی اولین کسانی که آن ضعف‌ها را نقد کردند و در مقابل آن ایستادند، خود اصولگرایان بودند.

تقوی تصریح کرد: بعد از دوران اصولگرایان، جریان اعتدال روی کار آمد که گفتمان دولت یازدهم نیز همین اعتدال است که برای ارزیابی این دولت هنوز زود است که بتوانیم به یک جمع‌بندی مناسب برسیم.

وی تاکید کرد: باید فرصت بدهیم که این دولت پیش برود و در آینده مقایسه کنیم که دولت اعتدال در شعارهایش تا چه اندازه موفق بوده است. البته ما برای تمامی خدمتگذاران دولت آرزوی موفقیت می‌کنیم و آنها را نیز حمایت می‌کنیم چون موفقیت آنها موفقیت نظام است.

رییس شورای همگرایی اصولگرایان کشور با بیان این‌که اصولگرایی یک اصطلاح با بار اعتقادی و فرهنگی بسیار بالاست، گفت: اگر یک فرد اصولگرایی خطایی کرده باشد نباید آن را به پای تمام اصولگرایان گذاشت. اصولگرایی حزب نیست بلکه یک جریان در بطن انقلاب است و هر ولایتمداری که دل در گرو نظام و انقلاب دارد می‌تواند عضو نشست‌های همگرایی اصولگرایان باشد.

تقوی با تاکید بر این‌که همگرایی اصولگرایان هیچ ربطی به انتخابات ندارد، گفت: ما با هیچ کس نبسته‌ایم و هیچ شخصیتی پشت پرده ما نیست. ما فقط آمده ایم که نفاق را تبدیل به صمیمیت کنیم.

وی تاکید کرد: در همین انتخایات دولت یازدهم اگر کمی منیت‌ها کنار گذاشته می‌شد، آیا شرایط به گونه‌ای دیگر نمی‌شد؟

رییس شورای همگرایی اصولگرایان کشور گفت: هرکس بخواهد که در این جلسات همگرایی اصولگرایان بحث انتخاباتی کند، جلوی او را خواهیم گرفت.

تقوی تاکید کرد: ما اپوزیسیون دولت نیستیم. ما چون مقلد رهبری هستیم و رهبری نیز فرموده‌اند که از دولت حمایت شود از دولت حمایت می‌کنیم. ما هیچ گاه آرزوی شکست دیگران را که در مسند اجرا نشسته‌اند نداریم.

وی با بیان این‌که ما می‌خواهیم ولایتمداران منزوی نشوند، خاطرنشان کرد: همگرایی اصولگرایان به دنبال ایجاد یک فضای بانشاط و همگرا در جامعه است که ایجاد این فضا قطعا به دولت هم در اجرای برنامه‌هایش کمک خواهد کرد.

رییس شورای همگرایی اصولگرایان کشور در پایان با تاکید بر این‌که ما فتنه را خط قرمز نظام می‌دانیم، گفت: ما معتقدیم که هر نیرویی که ردپایش در فتنه معلوم است نباید در هیچ پستی قرار بگیرد.

 

2323

کد N712749