در مراسم روز همبستگی با کشمیر اعلام شد

تاکید نخست وزیر پاکستان بر حل و فصل سریع مساله کشمیر

پاكستان

همزمان با روز همبستگی با مردم کشمیر که همه ساله از سال 1370 در روز شانزدهم بهمن ماه در کشور پاکستان گرامی داشته می‌شود سفارت این کشور در تهران نیز با قرائت پیام نخست وزیر پاکستان این روز را گرامی داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نورمحمد جادمانی سفیر پاکستان در ایران صبح امروز(پنج‌شنبه) در مراسمی که با حضور جمعی از اتباع پاکستانی در سفارت این کشور برگزار شد پیام نخست وزیر این کشور را که به مناسبت روز همبستگی کشمیر قرائت کرد. در بخش هایی از این پیام آمده بود؛ اینجانب بار دیگر با عزمی راسخ بر حمایت بی چون و چرا از مردم و برادران و خواهران کشمیری در مبارزه آن‌ها برای تصمیم گیری درخصوص آینده از طریق تعیین سرنوشت خویش که همانا حق مسلم آن‌ها است تاکید می کنم. همچنین یادآور می‌شویم که مردم متعهد کشمیر همواره از حق بنیادین خود با وجود وعده های سازمان ملل و تلاش‌های پایان ناپذیر بین المللی محروم شده‌اند.

من به روحیه شجاعانه مردم کشمیر ادای احترام می‌کنم ، مردمی که در زیر اقداماتی به شدت سرکوب گرایانه که بیش از 6 دهه تداوم داشته است سرخم نکرده‌اند. همچنین به همراه دولت خود بر حل و فصل سریع مساله کشمیر تاکید کرده و از دبیرکل سازمان ملل، اعضای شورای امنیت سازمان ملل و جامعه بین‌المللی می‌خواهم تا نقش بسزایی در تسکین آلام مردم دردمند کشمیر ایفا کنند.

علاوه بر این مایلم تاکید کنم که پاکستان به حل و فصل عادلانه و صلح‌آمیز مناقشه جامو و کشمیر بر پایه قطع‌نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل پایبند است. من اعتقاد راسخ دارم که تنها حل و فصل عادلانه مساله کشمیر می‌تواند صلح پایدار برای جنوب آسیا به ارمغان آورد و به مردم کشمیر اطمینان می‌دهم که مردم پاکستان هیچ گاه حمایت بی قید و شرط خود را از آن‌ها دریغ نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا در پایان مراسم روز همبستگی کشمیر تعدادی از اتباع پاکستانی نوشته‌های خود را به مناسبت این روز قرائت کردند.

انتهای پیام

کد N712629