محمود عباس: از پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی عقب‌نشینی نمی‌کنیم

فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که اگر کارشکنی‌های اسرائیل در برقراری روند صلح و بلوکه کردن درآمدهای فلسطینی ادامه پیدا کند، با اصرار هرچه بیشتر به سازمان‌های بین‌المللی از جمله دادگاه کیفری بین‌المللی می‌پیوندیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد: این حق ماست که به دادگاه کیفری بین‌المللی بپیوندیم و اسرائیلی‌ها به ما اعلام کردند که برای سومین ماه پیاپی اموال ما را بلوکه می‌کنند و آنها حق چنین کاری را ندارند اما ما هیچ سازشی نداریم و از پیوستن به دادگاه کیفری و حقوق قانونی خود صرف نظر نمی‌کنیم.

محمود عباس در خصوص تصمیمات و اقدامات بعدی تشکیلات خودگردان تصریح کرد: ما برنامه‌های دیگری داریم که آنها را در انتهای ماه جاری به شورای مرکزی ارائه خواهیم داد اما اگر شرایط همینطور باقی بماند به هر جایی که بتوانیم می‌رویم چراکه ما خواهان دستیابی به حقوق خود هستیم.

وی در اشاره به پیوستن به دادگاه کیفری افزود: مذاکرات در این باره ناظری دارد که آن آمریکا است و این کشور قادر است تا سخن حق را مطرح کند اما اگر آمریکا درباره آن حرفی نزند پس سازمان ملل باید به آن بپردازد و اقدامی که ما پس از آن اتخاذ می‌کنیم رفتن به دادگاه کیفری بین‌المللی است چراکه آمریکا از دیرباز عدالت و انصاف را در حق ما رعایت نکرد و ما نتوانستیم به قطعنامه شورای امنیت در این خصوص دست پیدا کنیم، پس در این صورت به دادگاه کیفری می‌رویم تا انصاف را در حق ما رعایت کند اما اگر آنها از ما پرسیدند به کجا می‌روید به آنها می‌گویم که خواهان حل این مساله هستیم.

وی تصریح کرد: همواره به مذاکرات مسالمت‌آمیز و مقاومت خود متعهد است اما این مذاکرات باید طبق قوانین صورت گیرد و اگر این امر محقق نشود فلسطین به دادگاه کیفری می‌پیوندد.

پیشتر رژیم صهیونیستی دو مرتبه درآمدهای فلسطینیان را که مبلغ 100 میلیون دلار بود بلوکه کرد که این امر به بحران مالی در تشکیلات خودگردان منجر شد.

محمود عباس همچنین در دیدار با ماجد فرج، رئیس دستگاه اطلاعات فلسطین و دیگر سران این دستگاه بر ضرورت تلاش‌ها برای تحکیم امنیت و حفظ قانون و مبارزه با تروریسمی که امنیت فلسطینیان را تهدید می‌کند، تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N712287