کابینه جدید تونس امروز از پارلمان رای اعتماد می‌گیرد

تونس

پس از بررسی طولانی‌ مدت برنامه‌های دولت جدید توسط نمایندگان تونس، رئیس پارلمان این کشور مجبور شد تا جلسه‌ای را که به منظور دادن رای اعتماد به کابینه جدید تشکیل شده بود، به امروز (پنجشنبه) موکول کند.

پس از بررسی طولانی‌ مدت برنامه‌های دولت جدید توسط نمایندگان تونس، رئیس پارلمان این کشور مجبور شد تا جلسه‌ای را که به منظور دادن رای اعتماد به کابینه جدید تشکیل شده بود، به امروز (پنجشنبه) موکول کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت النشره، پارلمان تونس روند دادن رای اعتماد به دولت حبیب الصید، نخست‌وزیر این کشور را برای بررسی دوباره آن به امروز موکول کرد.

136 نماینده در پارلمان خواهان ارائه سخنان خود بودند اما چون 70 نماینده در این جلسه نتوانستند سخنان خود را مطرح کنند، ازسرگیری این بررسی‌ها و گفت‌وگوها به پنجشنبه موکول شد.

در این نشست نمایندگان پارلمان تونس پس از شنیدن سخنان حبیب الصید، نخست‌وزیر کشور به بررسی برنامه‌های دولت آتی پرداختند.

سالم الأبیض یکی از نمایندگان از «جنبش مردمی» اعلام کرد که متاسفانه این برنامه‌ها راضی‌کننده نبود و پاسخگوی خواسته‌های مردم تونیس نیست و بیشتر درخصوص پرونده امنیتی کشور در مقابل تروریسم و جبهه‌های جنگ در مرزهای تونس و لیبی بود.

این نماینده تصریح کرد: حبیب الصید هیچ برنامه اجتماعی و اقتصادی را مثل اصلاح آموزش، تجارت و بازرگانی ارائه نداده و دولت آتی تنها دولتی سیاسی است.

این نماینده به همراه سه نماینده دیگر به دولت جدید رای ندادند.

از سوی دیگر یکی از نمایندگان مستقل پارلمان تونس در تایید سخنان الابیض گفت: برنامه‌های آتی دولت غیرواقعی است و در آن اقدامات اقتصادی و اجتماعی به چشم نمی‌خورد و عملکرد حبیب الصید در این خصوص بسیار ضعیف است.

پیشتر تمام نمایندگان حزب "نداء تونس" پیش از آغاز این نشست اعلام کردند که به دولت جدید حبیب الصید رای اعتماد نمی‌دهند.

یکی از نمایندگان حزب نداء تونس گفت که در ساختار دولت جدید حبیب الصید اشکالات زیادی وجود دارد و بسیاری از برنامه‌های آن در قبال حزب نداء تونس ضعیف است.

حبیب الصید، نخست‌وزیر تونس در سخنان خود در مقر پارلمان از دولت خواست تا از روند تکمیل ثبات و امنیت کشور از طریق مبارزه با تروریسمی که چالش روبه‌روی کشور است، حمایت کند.

وی همچنین متعهد شد که با آغاز کار دولت خود، برنامه‌ریزی خود را سریعاً عملی کند.

حبیب الصید تاکید کرد که مرحله آتی بر گسترش فضای دوستانه و دیپلماسی در کشور و همچنین تحکیم همکاری با کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی متمرکز خواهد بود.

انتهای پیام

کد N712064