واعظ طبسی: به تیم مذاکره کننده فرصت بدهید و قضاوت زودهنگام نکنید/مذاکرات به نتیجه می رسد

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,ایران و آمریکا

مهر نوشت:

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه مذاکرات به نتیجه خواهد رسید گفت: دراین راستا باید به تیم مذاکره کننده فرصت داد و از قضاوت زود هنگام پرهیز کرد.

آیت الله واعظ طبسی شامگاه چهارشنبه درجمع ائمه جماعات مساجد شهرمشهد و طلاب حوزه علمیه در حرم رضوی گفت: مذاکرات هسته ای دیر یا زود بدون اینکه کوچک ترین امتیازی داده شود و یا به مواضع جمهوری اسلامی ایران لطمه ای وارد کند به نتیجه خواهد رسید.

او یادآورشد: مذاکرات هسته ای با خفظ مواضع و سیاست های انقلاب و نظام در حال انجام است و در این راستا باید به تیم مذاکره کننده فرصت داد و از تضعیف آنها خودداری کرد.

آیت الله طبسی خطاب به افرادی که سعی دارند با قلم خویش تیم مذاکره کننده را تضعیف کنند نصیحت کرد: اجازه دهید تا مذاکرات به سرانجام برسد آنوقت فرصت برای اعتراض و یا نقد وجود دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در حال حاضر نگاه دنیا به جامعه روحانیت و حوزه علمیه است و ما در طی ۳۶ سال توانستیم به غربی ها نشان دهیم قادر به حفظ استقلال خود هستیم.

او گفت: غرب به خوبی آگاه است که ملت ایران در برابر تحریم ها و سختی ها مقاوم و مستحکم است و با وجود هر گونه فشار توانسته استقلال خود را حفظ کند و درحوزه سیاست تحت سیطره هیچ‌ قدرتی قرار نخواهد گرفت.

او با بیان اینکه غربی ها بسیاری از راه های سخت را در قبال نظام اسلامی و ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون به کار بسته اند یادآور شد: غربی ها از قدرت جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب و اراده مردم ایران احساس ترس و وحشت می‌کنند.

او گفت: زمانی که «اوباما» به عنوان رییس جمهور آمریکا به قدرت رسید مدعی تغییر در جهان شد و البته مقام معظم رهبری نیز پاسخ وی را در همان زمان دادند.

او با بیان اینکه چنین افرادی هرگز قادر به تغییردر افکار مردم جهان نیستند بیان کرد: این افراد به دلیل اینکه فاقد ایمان و خالی از علم و بصیرت هستند قادر به تغییردر جوامع نیستند در حالی که همگان شاهد بودند حضرت امام(ره) به دلیل برخورداری از ایمان و اراده الهی چه تحولات شگرفی را در جهان به وجود آوردند.

او استقرار حکومت دینی را یکی از اعجاز خداوند دانست و گفت: حضرت امام خمینی(ره) با تکیه بر علم و اراده و اعتماد به خداوند نظامی را بنیان نهادند که این نظام منحصر به ایران اسلامی و رهبر آن رهبر تمامی انسان های مسلمان است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه تحریم ها و فشارهای سیاسی تنها به زیان مردم ایران تمام نخواهد شد گفت: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب فشارهای متعدد و بسیاری از جمله جنگ تحمیلی تحمل کرده است و باز هم تحمل خواهد کرد اما غربی ها مطمئن باشند که از این رویه پشیمان خواهند شد.

آیت الله واعظ طبسی با اشاره به اینکه غربی ها به آنچه که باید عمل کنند باید به واقع عمل کنند ادامه داد: ما اگر بخواهیم به قدرت گذشته هسته‌ای خود برگردیم در کمتر از ۴۰ روز به این قدرت دست خواهیم یافت.

مدیرعالی حوزه های علمیه خراسان گفت: همان گونه که چندی پیش نیز اشاره کردم حوزه ها باید از نفوذ جریان های سیاسی معارض نظام به وسیله فکر و علم و دانشی که دارند جلوگیری کنند و علما اجازه ندهند حوزه ها به مسائلی که به زیان مصالح ملی و منافع ارزشی نظام است آلوده شود.

آیت الله طبسی گفت: شایعاتی که درباره حوزه مشهد به راه انداخته اند که در برخورد با کسانی که متعرض به حریم تشیع هستند کم کاری شده است صحیح نیست.

او گفت: متاسفانه به دروغ مسائلی را عده ای مطرح و حوزه را متهم به کم کاری می کنند که صحت ندارد.

او گفت: شاید در یک مقطع یک گروه یا جریان خاصی حضور بیشتری داشتند اما درست نیست که بگویند شیعیان تحت‌الشعاع قرار گرفتند.

او گفت: کجا کم کاری شده و چه شخصی کم کاری کرده است؟ چرا به دروغ مسائلی را مطرح می کنید که حوزه متهم می شود و علمای قم مجبور به تذکر می شوند؟

آیت الله طبسی با بیان اینکه هر دو جریان فکری موافق و مخالف فلسفه باید در گفتار و کردار و تدریس و تبلیغشان مراقبت کنند گفت: همیشه تلاش کردیم تا حوزه با آرامش راه درست علمی را دنبال کند و این نکته همیشه توصیه امام راحل بود.

او با تاکید براینکه مساجد باید به مراکز فرهنگی هم چون سدی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن عمل کنند گفت: به تعبیر امام راحل اگر حوزه را حفظ کنیم همه چیز داریم و اگر از دست بدهیم هیچ چیز نخواهیم داشت.

عضو خبرگان رهبری گفت: اگر مایل هستیم عزت و استقلال و همچنین توجه افکار عمومی به ما محفوظ بماند باید خود را به سلاح ایمان و اخلاص مجهز کنیم و در این راه لازم است تا با زبان دنیا آشنا شویم و سطح اطلاعات خود را افزایش دهیم.

او گفت: قدرت، شجاعت و تحلیل بالای مقام معظم رهبری در حال حاضر ما در جایگاه بسیار والایی نزد جهانیان قرار داده است و لذا حوزه باید درعمل این ارتباط فکری را با رهبری و نظام نشان دهد.

او گفت: خوشبختانه اساتید حوزه روابط و اعتقاد به نظام و رهبری نظام دارند و البته عده‌ای هم هستند که مواضع آنها قابل قبول نیست که بهتر است مواضع خود را تغییر دهند.

 


23231

 

کد N711901