پوروشنکو از ناتو خواست به اوکراین کمک تسلیحاتی کند

اوکراین

رئیس‌جمهوری اوکراین با درخواست از کشورهای عضو ناتو برای ارسال تسلیحات به کشورش گفت: کشتار غیرنظامیان و افزایش درگیری‌ها باید دلایل کافی برای ناتو درخصوص کمک به کی‌یف باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کردند واشنگتن در حال بررسی این مساله است که آیا به اوکراین در جنگ علیه جدایی‌طلبان حامی روسیه تسلیحات ارسال کند یا خیر، اما هنوز هیچ تصمیمی در رابطه با این مساله اتخاذ نکرده است.

پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین امروز (پنجشنبه) در مصاحبه‌ای با روزنامه آلمانی دی‌ولت گفت: تشدید درگیری‌های اخیر افزایش تعداد تلفات غیرنظامی به ویژه پس از حملات تروریستی در وولنوواخوا و دونتسک، بمباران ماریوپل و همچنین ارسال تسلیحات مدرن برای حفاظت و مقاومت مهاجمان باید ناتو را متقاعد کند که از اوکراین حمایت تسلیحاتی کند.

پوروشنکو تاکید کرد: اوکراین خواستار صلح است اما حتی از صلح نیز باید دفاع شود در نتیجه کی‌یف نیازمند ارتشی قوی و تسلیحاتی مدرن و جدید است.

پوروشنکو در رابطه با انتظاراتش از غرب گفت: ما همچنان نیازمند کمک‌های نظامی، فنی و متخصصان برای کمک به ارتقای توانمندی نظامی ارتش اوکراین علیه روسیه هستیم.

وی گفت: صندوق بین‌المللی پول در حال بررسی جایگزینی برنامه کمکی اوکراین با یک برنامه کمک مالی بلندمدت است.

وی افزود: ما انتظار یک تصمیم مثبت فوری و همچنین امکان حمایت‌های بیشتر از جانب اتحادیه اروپا و شرکای دیگرمان را داریم.

انتهای پیام

کد N711899