درخواست الزهار برای تشکیل گروه‌های نظامی قسام در لبنان و سوریه

حماس

عضو برجسته دفتر سیاسی جنبش حماس خواهان تشکیل گروه‌های نظامی وابسته به گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی نظامی جنبش حماس در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان و سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، محمود الزهار، از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه‌ای با خبرنگاران در شمال نوار غزه از تمامی جبهه‌های عرب در لبنان و سوریه خواست تا اجازه دهند تا این افراد گروه‌های وابسته به گردان‌های قسام را برای مقابله با دشمن تشکیل دهند و «با حماس در آزادسازی فلسطین سهیم باشند».

وی با تکذیب مداخله حماس در امور مصر گفت: ما از هرگونه اتهامی مبنی بر مداخله در سیناء مبرا هستیم و سلاح ما فقط علیه دشمنان اشغال‌گرمان نشانه گرفته خواهد شد.

الزهار تصریح کرد: ما تروریست نیستیم و گردان‌های عزالدین قسام افتخار امت اسلامی است و ما برای آزادی و آزادسازی سرزمین‌مان می‌جنگیم و ما باعث هول و وحشت دشمن می‌شویم.

وی از مسوولان مصری خواست تا به کار این دادگاه‌هایی که از نقش خود منحرف گشته و به وجهه ملت و تاریخ این کشور لطمه وارد کرده‌اند پایان دهند چراکه منطقی نیست که دادگاهی گردان‌های عزالدین قسام را مجرم بخواند.

انتهای پیام

کد N711864