۰
/انسجام داخلی؛ پاسخ به تحریم‌ها/

مصری: ملت ایران پای ثمره انقلاب می‌نشینند

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
تحريم,22 بهمن,دهه فجر,اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی 22 بهمن را ثمره انقلاب مردم خواند و گفت: مردم انقلابی که برایش آن‌ همه هزینه دادند را رها نمی‌کنند.

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، 22 بهمن را یک شروع و یک پایان دانست و افزود: 22 بهمن پایان 2500 سال حکومت ستم‌شاهی و ظلم علیه مردم ایران بود و شروعی برای آغاز یک نظام ارزشی بر اساس اعتقادات و خواسته‌های خود مردم. وقتی که مردم 98 درصد به انقلاب رای مثبت می‌دهند، یعنی حامی آن هستند.

وی با اشاره به هزینه‌هایی که مردم برای انقلاب دادند یادآورشد: مردم ما نه تنها قبل از انقلاب بلکه پس از آن در سال‌های جنگ، در سال‌های تحریم، در زمان ترورها و جنایت‌ها و ... همواره در حال هزینه کردن برای انقلاب بودند و انقلاب عزیزترین آرمان برای مردم است. نهالی که مردم در همه این سال‌ها کاشتند ثمر داده و هیچ باغبانی پس از این‌که نهالش به ثمر نشست آن را رها نمی‌کند.

وی با مقایسه انقلاب مردم ایران و انقلاب مردم مصر، گفت: مردم مصر انقلاب کردند، سپس رفتند و در خانه نشستند و نتوانستند انقلاب خود را حفظ کنند، اما مردم ایران در همه این سال‌ها در حال تجدید میثاق و حمایت از انقلاب خود بودند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این‌که «ملت ایران پای ثمره انقلاب می‌نشینند»، یادآوری کرد: 22 بهمن در سال 57 روز پیروزی انقلاب بود و حالا روز پایداری و استحکام انقلاب است. معتقدم در راهپیمایی 22 بهمن امسال مردم بیش از سال‌های گذشته حاضر خواهند شد و با وجود تبلیغات صدها شبکه ماهواره‌ای دشمن بار دیگر از دستاوردهای انقلاب دفاع خواهند کرد.

وی در عین حال با بیان این‌که «حمایت مردم از نظام و انقلاب به این معنا نیست که مردمی به دولت و قوای سه‌گانه نقدی ندارند»، تصریح کرد: این نقدها بیانگر عدم انسجام مردم و عدم حمایت آن‌ها از حاکمیت نیست، بلکه چون حاکمیت را دوست دارند برای حفظ آن نقد می‌کنند.

وی با بیان این‌که «گاهی مواقع دشمن تحریم‌ها و فشار اقتصادی را دستاویز عدم حمایت مردم از نظام و نبود انسجام داخلی در درون ایران اعلام می‌کند»، اظهار کرد: تحریم‌ها چیزی جدیدی نیست و ما 35 سال است که تحریم هستیم و مردم ما در شرایط سخت‌تر از این هم ایستادگی کردند.

مصری با تاکید بر این‌که «هیچ تهدید و تحریمی مردم را از حمایت نظام باز نمی‌دارد»، افزود: البته راهکارهایی هم برای کاهش مشکلات ناشی از تحریم‌ها هست که مهترین آن اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌باشد. اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش اقتصاد ایران است و این دلخوری وجود دارد که چرا بندهای آن هنوز در کشور جاری نشده ‌است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.