/انسجام داخلی؛ پاسخ به تحریم‌ها/

مصری: ملت ایران پای ثمره انقلاب می‌نشینند

تحريم,22 بهمن,دهه فجر,اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی 22 بهمن را ثمره انقلاب مردم خواند و گفت: مردم انقلابی که برایش آن‌ همه هزینه دادند را رها نمی‌کنند.

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، 22 بهمن را یک شروع و یک پایان دانست و افزود: 22 بهمن پایان 2500 سال حکومت ستم‌شاهی و ظلم علیه مردم ایران بود و شروعی برای آغاز یک نظام ارزشی بر اساس اعتقادات و خواسته‌های خود مردم. وقتی که مردم 98 درصد به انقلاب رای مثبت می‌دهند، یعنی حامی آن هستند.

وی با اشاره به هزینه‌هایی که مردم برای انقلاب دادند یادآورشد: مردم ما نه تنها قبل از انقلاب بلکه پس از آن در سال‌های جنگ، در سال‌های تحریم، در زمان ترورها و جنایت‌ها و ... همواره در حال هزینه کردن برای انقلاب بودند و انقلاب عزیزترین آرمان برای مردم است. نهالی که مردم در همه این سال‌ها کاشتند ثمر داده و هیچ باغبانی پس از این‌که نهالش به ثمر نشست آن را رها نمی‌کند.

وی با مقایسه انقلاب مردم ایران و انقلاب مردم مصر، گفت: مردم مصر انقلاب کردند، سپس رفتند و در خانه نشستند و نتوانستند انقلاب خود را حفظ کنند، اما مردم ایران در همه این سال‌ها در حال تجدید میثاق و حمایت از انقلاب خود بودند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این‌که «ملت ایران پای ثمره انقلاب می‌نشینند»، یادآوری کرد: 22 بهمن در سال 57 روز پیروزی انقلاب بود و حالا روز پایداری و استحکام انقلاب است. معتقدم در راهپیمایی 22 بهمن امسال مردم بیش از سال‌های گذشته حاضر خواهند شد و با وجود تبلیغات صدها شبکه ماهواره‌ای دشمن بار دیگر از دستاوردهای انقلاب دفاع خواهند کرد.

وی در عین حال با بیان این‌که «حمایت مردم از نظام و انقلاب به این معنا نیست که مردمی به دولت و قوای سه‌گانه نقدی ندارند»، تصریح کرد: این نقدها بیانگر عدم انسجام مردم و عدم حمایت آن‌ها از حاکمیت نیست، بلکه چون حاکمیت را دوست دارند برای حفظ آن نقد می‌کنند.

وی با بیان این‌که «گاهی مواقع دشمن تحریم‌ها و فشار اقتصادی را دستاویز عدم حمایت مردم از نظام و نبود انسجام داخلی در درون ایران اعلام می‌کند»، اظهار کرد: تحریم‌ها چیزی جدیدی نیست و ما 35 سال است که تحریم هستیم و مردم ما در شرایط سخت‌تر از این هم ایستادگی کردند.

مصری با تاکید بر این‌که «هیچ تهدید و تحریمی مردم را از حمایت نظام باز نمی‌دارد»، افزود: البته راهکارهایی هم برای کاهش مشکلات ناشی از تحریم‌ها هست که مهترین آن اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌باشد. اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش اقتصاد ایران است و این دلخوری وجود دارد که چرا بندهای آن هنوز در کشور جاری نشده ‌است.

انتهای پیام

کد N711845