نخست‌وزیر تایلند انتخابات پارلمانی را به سال آتی میلادی موکول کرد

نخست‌وزیر تایلند امروز (چهارشنبه) اظهار داشت، نقشه راه بازگشت این کشور به دموکراسی برنامه‌ریزی شده است و انتخابات پارلمانی اوایل 2016 برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پرایوث چان اوچا، نخست‌وزیر و رهبر کودتای تایلند در اظهاراتی تایید کرد که اوایل سال 2016 در این کشور انتخابات سراسری برگزار خواهد شد.

این اظهارات پرایوث در حالی مطرح می‌شود که تنش‌ها در تایلند به دنبال انفجار دو بمب در روز یکشنبه در شهر بانکوک افزایش یافته است. نخست‌وزیر تایلند پس از نشست مهمی با اعضای کابینه دولتش و همچنین مقامات ارتش و پارلمان تایلند به خبرنگاران گفت: اگر همه چیز براساس برنامه‌ریزی ما پیش برود، در ابتدای سال آینده میلادی یک انتخابات سراسری جدید برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا آنجا که من از همه طرف‌ها شنیده‌ام نقشه راهی که ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم طبق برنامه‌ریزی پیش می‌رود.

نخست‌وزیر تایلند با این حال تاریخ جدیدی برای انتخابات این کشور ارائه نداد اما پیشتر نمایندگان پارلمان تایلند گفته بودند که انتخابات سراسری آتی این کشور در سریع‌ترین زمان ممکن است در فوریه 2016 برگزار خواهد شد.

عرصه سیاست تایلند حدود یک دهه است که میان دو گروه رقیب، یکی تحت رهبری تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر سابق این کشور و دیگری تحت رهبری وفاداران به ارتش تایلند تقسیم شده است.

انتهای پیام

کد N711334