العهد بررسی کرد:

بحران رژیم صهیونیستی؛نتانیاهو در هراس تغییر قواعد درگیری

سیاسی

یک رسانه لبنانی به وضعیت وخیمی که نتانیاهو پس از ماجراجویی در قنیطره و به دنبال آن عملیات حزب الله و سخنرانی سید حسن نصرالله در آن به سر می برد پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه العهد در مطلبی با اشاره به نگرانی رژیم صهیونیستی پس از برهم خوردن قواعد درگیری آورده است: نتانیاهو که امیدوار بود که واکنش حزب الله قبل از انتخابات در اسرائیل دردناک نباشد تنها دغدغه آن این نبود، نگرانی وی زمانی بیشتر شد که یکی از نظامیان نجات یافته تیپ گفعاتی گفت: اگر مسیر را جلوتر به سوی کوه رفته بودیم همگی نابود می شدیم.

این اعتراف ضمنی از سوی نظامی صهیونیست به همراه سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله که از برهم خوردن قاعده درگیری سخن گفت نتانیاهو را در بحران عمیقی گرفتار کرده است.

این همان نتانیاهویی است که قبلا وعده داده بود همان کاری را با کسانی که به ادعای وی قصد آزمودن تل آویو را داشته باشند، انجام بدهد که با غزه انجام داد و اینکه اسرائیل آماده تحرک در همه جبهه هاست.

نتانیاهو که در ابتدا واکنش تهاجمی به خود گرفته با تغییر زمان تغییر لحن داد و پیام های آرام کننده به همه طرفها فرستاد.اسرائیل به خوبی این نکته را دانست که باید عملیات حزب الله را هضم کند و مرتکب حماقت که بهای زیادی به خاطر آن بپردازد مرتکب نشود.بهایی که تاب تحمل آن را ندارد.

العهد می نویسد: این تغییر لحن اسرائیل واکنش آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم اسرائیل که وی را متهم به ضربه زدن به قدرت بازدارندگی اسرائیل کرد به دنبال داشت.لیبرمن هضم این ضربه را به مفهوم موافقت اسرائیل با قواعد درگیری دانست.

این رسانه می افزاید: نتانیاهو و اسرائیل امروز در بحران عمیق به سر می برند و این بر آینده سیاسی نتانیاهو تاثیرگذار است و نخست وزیری که سعی کرد با حمله به قنیطره و شهادت رزمندگان مقاومت عرض اندام کند و اینکه حاضر است برای امنیت اسرائیل هر کاری بکند، امروز از نگاه اسرائیل و اسرائیلی ها به خاطر تصمیمات نابخردانه اش سبب کشته شدن نظامیان گفعاتی و از بین رفتن نظریه بازدارندگی شده است محسوب می شود.این اقدام نتانیاهو فرصتی طلایی به حزب الله و سید حسن نصرالله دبیر کل آن داد تا قواعد درگیری را برهم بزند و آزادی عمل بیشتری علیه اسرائیل پیدا کند.بحران اسرائیل این است که عملیات حزب الله زمان و مکان و جغرافیای خاصی ندارد.

العهد تاکید کرد: زبان حال شهرک نشینان جولان و شمال فلسطین اشغالی این است: پایان آرامش طلایی در جولان و روزهای گردشگری و اسکی در حرمون و شروع نگرانی و شبهای خوفناک به سبب تونل های(حزب الله) انفجار بمب یا موشکهایی که از سوریه و لبنان شلیک می شود و این همه به خاطر تو است ای نتانیاهو.